Triumf frenštátského skokana na lyžích Filipa Sakaly

Frenštát pod Radhoštěm - Šestnáctiletý junior Filip Sakala z TJ Frenštát pod Radhoštěm zvítězil v kategorii mladších juniorů v závodě o Pohár Wisły. Poslední neděli v roce 2012 se uskutečnily na můstku Adama Malysze HS 134 v polské Wiśle - Malince mezinárodní závody o Pohár Wisły ve skoku na lyžích.

4.1.2013

Vítěz jedné z juniorských kategorií v polské Wiśle - Malince Filip Sakala z Frenštátu pod Radhoštěm. Foto: Jiří Sedláček

Závodilo se ve čtyřech věkových kategoriích a z povětrnostních důvodů se odskákalo jen jedno kolo.

Závody v seniorské kategorii Open vyhrál Rafał Śliż z pořádajícího KS Wisla Ustronianka. V jednokolovém závodě zvítězil v konkurenci patnácti startujících, se ziskem 112,4 bodu za skok dlouhý 120,5 metru, před Janem Ziobro z WKS Zakopane a Arturem Kukułou z KS Wisla Ustronianka. Na dalších dvou místech se umístili skokani AZS AWF Katowice Mateusz Wantulok a Paweł Słowiok, těsně před českými závodníky Jiřím Mazochem z TJ Frenštát p.R. (95,4 b., 113 m) a Davidem Ripperem z TJ TŽ Třinec.

Výborný skok, dlouhý 132,5 metrů, zajistil vítězství Bartołomiejowi Kłusekowi v kategorii Junior A. Závodník klubu LKS Klimczok Bystra získal 134 bodů a porazil druhého Krzysztofa Bieguna z LZS Sokól Szczyrk a třetího Tomasze Byrta Z KS Wisla Ustronianka. V konkurenci dvaceti startujících obsadil 10. místo Pavel Rajnoch z TJ Frenštát p. R. (56,4 b., 93 m).

V kategorii Junior B zvítězil syn bývalého reprezentanta a mistra světa v letech na lyžích Jaroslava Sakaly, Filip. Frenštátský skokan zvítězil se ziskem 114,1 bodu za skok dlouhý 122 metrů, před Adamem Rudou z klubu Zagorskie TS Zakucie a třetí místo na stupních vítězů obsadil Jakub Wolny z LKS Klimczok Bystra. V konkurenci dvaatřiceti startujících obsadili 14. a 15. místo další dva čeští junioři z TJ Rožnov p. R., Robert Měch a Jan Michálek.

V kategorii Junior C nenašel přemožitele Paweł Gut z LKS Poroniec Poronin.

Z výsledků jednotlivých kategorií:

Senior: 1. Rafał Śliż (KS Wisla Ustronianka)…6. Jiří Mazoch (TJ Frenštát).

Junior A (1993 a 1994): 1. Bartołomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra)…10. Pavel Rajnoch (TJ Frenštát).

Junior B (1995 a 1996): 1. Filip Sakala (TJ Frenštát).

(sed, dtb)

Autor: Redakce

4.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

FOTBALISTÉ VLČOVIC se mohli poprvé v sezoně radovat z vítězství, když doma zdolali celek z popředí tabulky ze Spálova.

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.