Do poslední chvíle se snažil pracovat a sám organizoval 4 soutěže v okrese a kraji, psal komentáře do regionálních novin a do celorepublikových www stránek futsal-fifa.cz.

Navíc byl velmi obětavý a kamarádský, pomohl vždy, když to kdokoli potřeboval, a to naprosto nezištně. Tento vzácný člověk se jmenoval Luboslav Kapsa a bydlel v Kopřivnici…

Na jeho památku pořádá futsalové mužstvo SVP TSUNAMI Příbor v pátek dne 28. prosince od 8 do 16 hodin 1. ročník Vánočního memoriálu Luboslava Kapsy ve sportovní hale Masarykova Gymnázia v Příboře na Jičínské ulici.

Turnaje se zúčastní 8 mužstev ve dvou skupinách, řízených delegovanými rozhodčími, mezi kterými jsou i prvoligová družstva Cigi Caga R. Mroček-LKW Jistebník – několikanásobný mistr České republiky, účastník evropských pohárů a vítěz nultého ročníku tohoto turnaje FC VŠB TU-Industprofil Ostrava (zde Luboš Kapsa působil do poslední chvíle ve funkci sekretáře), dále specielně a pouze pro tento turnaj se dá znovu dohromady družstvo Megas Frenštát p. R., bývalý velice úspěšný prvoligový mančaft a dále tři divizní mužstva s postupovými ambicemi: F. T. Brušperk, SK Krmelín a Tatran Baracuda Jakubčovice, a konečně domácí družstva SVP TSUNAMI Příbor A (účastník divize F) a SVP TSUNAMI Příbor B (okresní přebor Novojičínska).