Ve třetím kole nadstavby zavítají hráči Unibonu na Hanou, kde nastoupí na horké půdě Prostějova. Zápas je na programu v pátek 11. března od 18.00.

Přestože úvodní koš zápasu dal domácí Pečiukas, připomínal vstup do zápasu utkání s Prostějovem. Již ve 4. minutě totiž severočeský celek vedl 8:2. Oba týmy začali přidávat tempo a v 8. minutě domácí srovnali, a hned v zápětí šli, po tříbodovém koši Jurečky do vedení (17:15). Hosté ale vyrovnali a nerozhodný zůstal i výsledek první části (17:17).

Od druhé čtvrtiny šli do mírného vedení domácí, kteří na každý bod hostí dokázali najít rychlou odpověď. Situace se ale rychle změnila a po neproměněných koších Unibonu šli do vedení hosté (25:30). Přetahovaná o body pokračovala, a také do kabin se šlo za nerozhodného stavu 33:33.

Vstup do druhé půle nezachytil domácí v nejlepším rozpoložení. Nevycházela jim střelba a z hráčů se pomalu vytrácela i jistota. Toho využil Děčín a odskočil na osmibodový rozdíl (43:51). Domácí sice rozdíl snížili ale psychika Unibonu se zdála být nalomena.

V závěrečné části se začalo schylovat k pořádnému dramatu. Domácí nejenom, že náskok Děčína zcela smazali, ale dokonce šli do vedení (61:59). Přetahovaná pokračovala do posledních vteřin, kdy na tříbodový rozdíl snížil Muirhead. Vítr z plachet domácím odvál taktický faul, který hosté potrestali úspěšným trestným střílením.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín): Obvykle když tady sedím a přeji soupeři šťastnou cestu domů s porážkou, ale dnes ani proti Pardubicím tomu tak není. Jedeme z kopce dolů. Máme zdravotní problémy i jiné problémy. Chtěli jsme do zápasu dát všechno, aby nás to vrátilo zpátky, ale to se nepodařilo. Důležitým faktem bylo, že jsme minuli spoustu střel, to nás stálo pohodu a asi i vítězství. Gratuluji soupeři.

Pavel Budinský (Děčín): Obvykle když tady sedím, gratuluji soupeři. Dnes musím pogratulovat svým hráčům za to, jak jsme zvládli náš vstup do nadstavbové části. Vyhráli jsme na horké půdě Nového Jičína. Nový Jičín nebyl po porážce s Pardubicemi v lehké situaci.

Čtrnáct dní jsme nehráli a hledali jsme tak svou tvář, zejména v útoku. Ve druhém poločase jsme si vytvořili náskok osmi bodů, poté jsme přestali troch hrát a Nový Jičín převzal otěže. Když už to vypadalo, že to skončí takovou typickou koncovkou ve prospěch domácích, tak jsme se z toho oklepali.

Unibon Nový Jičín – BK Děčín 68:73 (17:17, 33:33, 50:54)

Body: Šarovič 15, Muirhead 13, Channels a Pelikán 8, Ubilla 7, Pandula, Pečiukas a Šteffel 4, Jurečka 3, Vošlajer 2 – Alič 16, Houška P. 15, Hatcher 12, Soukup 10, Sanders 7, Pištěcký 5, Landa a 4, Houška J. 4. Trojky: 6:5. Fauly: 24:23. TH: 23/18:22/16. Doskoky: 33:29. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Nejezchleb. Diváci: 1100. Nejlepší hráč utkání: Admir Alič (Děčín).