Svěřenci Lubomíra Veřmiřovského budou v nové sezoně obhajovat skvělé třetí místo po základní části a následné celkové páté místo.

V přípravě to zatím Kopřivnici opravdu jde. Nejprve uspořádala na domácí palubovce mezinárodní turnaj O pohár ProWindow, který dokázala vyhrát v konkurenci Frýdku-Místku a slovenských týmů HK Šala a ŠPK Bratislava.

Za další přípravou odcestovali házenkáři Kopřivnice do Německa. V pátek se utkali s německým celkem SV 04 Plauen, který porazili 29:26.

Poté se Kopřivničtí zúčastnili přípravného turnaje s názvem Spitzen Cup, kde je čekaly další kvalitní mezinárodní prověrky před ostrou sezonou, která začne už za necelý měsíc.

Ani na tomto turnaji Kopřivnice nezažila hořkost porážky. A to stihla během dvou dnů odehrát čtyři zápasy, které se hrály na dvakrát dvacet minut.

V sobotu si Kopřivnice po dvou nerozhodných výsledcích. Nejprve s domácím týmem HC Einheit Plauen 25:25, následně s celkem SG Regensburg 29:29.

V neděli to bylo ještě sladší, Kopřivnice porazila 28:25 SC DHfKH Leipzig a 25:19 zvítězila nad LHV Hoyerswerda. Veřmiřovského tým se tak mohl radovat z celkového vítězství na turnaji.

V extralize, která začne 7. září, čeká kopřivnické házenkáře v 1. kole zápas na palubovce Lovosic.