Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří po dvou přesných zásazích čekali na odpověď domácích. Ta postupně narůstala až přešla v 7. minutě do prvního vedení Geofinu (14:13). Poté ale nebojácní Opavané opět zabrali a až do 14. minuty udržovali nepatrný náskok (27:27). Od té chvíle ale přálo domácím, kteří dokonale využili, trestnými hody, chyb Opavy, která jich do konce druhé části měla na svém kontě již 21.

Desetibodový náskok, který si domácí vzali do třetí části se ukázal jako nedostatečný. Během necelých 4 minut Opava otočila 48:49 a ve 25. minutě již vedla o deset bodů (48:58). Vše se schylovalo k infarktovému závěru. Až tři a půl minuty před koncem NOvý Jičín srovnal (75:75). Od té doby to bylo maximálně o koš. Rozhodující se ukázala být až 40. minuta. V ní za stavu 82:82 házel Nový Jičín dva trestné hody. Definitivní pohřeb Opavy zajistil Walker, který dvě sekundy před koncem proměnil další dva trestné hody.