Ten loňský se organizátoři rozhodli zatraktivnit tím, že trať závodu tvořily čtyři okruhy v obci. Tím se zvýšil divácký zájem, ale negativem byla nutnost zajistit širokou pořadatelskou síť. I proto se organizátoři letos rozhodli pozměnit trať hlavního závodu, který se koná pod záštitou místního rodáka a bývalého reprezentanta ČR v maratonu Saši Neuwirtha. 

„Právě Saša a Jara Mička navrhli novou trať. Startovalo se nad mořkovským vlakovým nádražím. Pak se běželo po lesní asfaltové cestě. Po pěti kilometrech, následovala odbočka vpravo a v Hostašovicích se napojila trať na cyklostezku. V Mořkově u bývalého vlakového nádraží odbočovali běžci vpravo na silnici mezi Hodslavicemi a Mořkovem. Cíl byl v areálu místního víceúčelového sportovního hřiště,“ připomněl desetikilometrovou trasu jeden z hlavních organizátorů závodu a předseda Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice Jiří Harašta.

Na start závodu se postavilo rekordních 131 běžců a brzy začal udávat tempo kopřivnický Jakub Ambros, jehož po celou dobu marně stíhal Blaha z Kroměříže. Člen Atletického klubu Emila Zátopka totiž zvítězil v čase 34:26 a v Mořkově získal své čtvrté prvenství. V kategorii 50 – 59 let zvítězil člen pořádajícího klubu Saša Neuwirth a nejstarší kategorii 70+ kraloval taktéž kopřivnický Jiří Bednařík

V ženské kategorii do 34 let byly k vidění vyrovnanější souboje a první trio se vměstnalo do čtvrt minuty. I přes dlouhodobé zdravotní potíže zvítězila Pavlína Poláčková z Drnovic. Kategorii 35+ pak ovládla Helena Kovarčíková z Poličné a bronz brala Iva Kusá (Rozběháme Nový Jičín). „

Veliké poděkování patří i celému organizačnímu týmu, partnerům, sponzorům a obci Mořkov,“ dodal předseda Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice.

V Mořkově tradičně nechyběl ani dětský závod Mořkovský zajíček, ve kterém se v sedmi kategoriích postavilo na start 109 dětí a pro zpestření nechyběl ani běh maminek s kočárky. „Atmosféra závodu byla výborná, počasí přálo a děti podaly skvělé výkony. Všichni běžci obdrželi za svůj statečný výkon sladkou odměnu, vítězové získali keramické a čokoládové zajíce a diplom,“ uzavřel Jiří Harašta.

Lašská běžecká liga bude pokračovat druhým závodem ve středu 4. dubna, kdy se poběží 25. ročník Běhu na Červený kámen.