Všestranná, silově atletická soutěž o 5 disciplínách zahrnovala benchpress s 65/50 kg a u žen 25 kg na maximální počet opakování. Dále pak shyby na hrazdě libovolným úchopem na maximální počet opakování, eventuálně u žen na výdrž ve shybu na čas. Třetí disciplínou byly lehy-sedy za 2 minuty s nezapřenými nohami na maximální počet opakování, běh na 4500 metrů a silniční cyklistická časovka na 40 km.

„Je to náročné, protože je důležitá všestrannost. Tím, že se ale věnujete širší škále pohybových činností, děláte pro své tělo nejvíc. Ten, kdo je specialista na jednu z disciplín, může v ní vynikat, ale celkově se může ztratit. Co máme ale zkušenosti, tak jde ve větší míře o fotbalisty,“ prozradil hlavní organizátor Martin Svoboda.

Na akci měli možnost fandové vidět i ženy. „Ženská účast bývá celkově slabší. Letos jich bylo pouze pět,“ přiznal Svoboda a dodal, že naopak mužské kategorie jsou slušně obsazené: „A to v každém věku. Například pan Andrýsek závod absolvoval ve věku jednasedmdesáti let, což je opravdu úctyhodné.“

Závod byl naplánován ruku v ruce s cyklistickou etapou Slezského amatérského poháru o Pohár ředitele hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. „Původně jsme měli soutěž naplánovanou týden před, ale protože závod amatérských cyklistů pořádali hasiči, museli jsme termín, z důvodu jejich účasti na olympiádě, přesunout,“ doplnil Svoboda a popsal diváckou kulisu: „Jde spíš o členy doprovodu a hlavně místních obyvatel.“

Přesto bylo, podle jeho slov, pořádání závodu vážně ohroženo. „Domluvili jsme si všechna povolení na správě silnic a dálnic. V pondělí ale, z nám neznámých důvodů, přestože byla pozemní komunikace mezi Sedlnicí a Bartošovicemi ve sjízdném stavu, zde najely stroje a lily zde tér a sypaly štěrk. Prý šlo o udržovací práce,“ prozradil Svoboda důvod organizátorských tří bezedných nocí a uzavřel: „Ještě ve čtvrtek jsme mysleli, že se závod zruší, ale v pátek zde přijely stroje a daly to do pořádku.“

Výsledky

Muži do 34 let (včetně): 1. Josef Křivánek (TriLAMY), 2. Ondřej Ječný (Dolní Bousov), 3. Martin Svoboda (SKVG Šumperk), 4. Martin Věžník (Brno), 5. Libor Pavelka (Ostrava), 6. Broňa Skokan (Velké Březno), 7. Marek Voborný (Křoví), 8. Jaromír Hejl (Tišnov), 9. Karel Souček (Lomnička), 10. Michal Štohanzl (Jihlava), 11. Michal Hubáček (Tišnov), 12. Tomáš Jochec (Brno), 13. Lukáš Chromečka (Bartošovice).

Muži 35 až 44 let (včetně): 1. Miroslav Říha (TJ Start), 2. Karel Albrecht (Lupěné), 3. Vladan Falta (Jičín), 4. Radek Kučera (Praha), 5. Vratislav Ošťádal (Staré Město), 6. Eduard Schuler (Bartošovice).

Muži 45 až 54 (včetně): 1. Jaroslav Štěpán (Nová Paka), 2. Eman Hurych (Jihlava), 3. Oleg Durďák (Strážnice), 4. Dalibor Horák (Libhošť), 5. Tomáš Závodný (Frýdek-Místek)

Muži nad 55 (včetně): 1. Josef Zoderer (Praha), 2. Jan Musil (Petřvald), 3. Josef Kužel (Jičín), 4. Ján Andrýsek (SKVG Šumperk).

Ženy do 34 (včetně): 1. Simona Vykoukalová (Ekol Team), 2. Zuzana Vančíková (Brno).

Ženy nad 35 (včetně): 1. Václava Zodererová (Praha), 2. Alena Žákovská (Brno), 3. Vlasta Durďáková (Strážnice).