„Situace je pro nás v tuto chvíli hodně nepříjemá, protože někteří smluvní partneři neplní závazky, byť jsou podepsané,“ uvedl mluvčí klubu Milan Dvořák.

„Pravdou ale není to, že by hráči nedostali žádné peníze. Byla jim dána jen část výplaty ve stanoveném termínu a zbytek byl posunut. Další termín je 15. března.“

Situace je o to nepříjemnější, že vedení musí podobný problém řešit poprvé za sedmnáct sezon mezi českou elitou. „Jednání samozřejmě stále probíhají a směřují k tomu, aby reklamní partneři plnili smluvní podmínky. Samozřejmě že platí, ale méně, než je ve smlouvě,“ prozradil Dvořák.

Zřejmě jen v oblasti spekulací již zůstane otázka, zda hráči mohli jako vzdor vypustit utkání právě s Pardubicemi. Podle rozhořčených a smutných pohledů bezprostředně po zápase se tomu ani nedá věřit. „Hráčům jsme vše řekli na rovinu, se situací byli obeznámeni a vzali ji na vědomí. Peníze máme samozřejmě nasmlouvané, ale nejsou zatím na účtu,“ informoval Dvořák.

Všichni fanoušci, kteří před sezonou podpořili své oblíbence peticí za záchranu basketbalu v Novém Jičíně nyní věří v co nejrychlejší zažehnání potíží.

„Bohužel, je to obraz dnešní ekonomické situace,“ doplnil Dvořák a uzavřel: „Všichni doufáme, že závazky budou dodrženy.“