Ještě v neděli jsem si říkal, jak to asi s pořádáním soutěže, u jejíhož zrodu stáli olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle, bude vypadat. Ale je pondělí dopoledne, svítí sluníčko a nové hřiště u oderské školy je plné mladých sportovců.

Kašpárková: Děti mají většinou tělocvik rády

U prvního stanoviště právě hlásí paní učitelka jednomu z absolventů trojskoku z místa hodnotu 6,72 centimetru, na opačné straně mezitím kontroluje Michal Pogány, bývalý trenér a dnešní manžel trojskokanky Šárky Kašpárkové, jak daleko dohodí chlapci a děvčata medicinbalem. „Šárka je někde v budově, vypisuje tam diplomy," ukazuje Michal Pogány směrem ke škole.

Právě, když se k ní vydám, kráčí naše bývalá olympionička proti mně. Náhle se zastaví a skloní se do trávy. „Našla jsem čtyřlístek," říká vzápětí.

„Proti loňsku je tady více dětí, takže jsme spokojení," pochvaluje si Šárka Kašpárková a dodává, že v zájmu dětí o sportování hrají velkou roli učitelé tělesné výchovy.

„Děti mají většinou tělocvik rády. Je to o tom, jestli učitel dokáže děti zbláznit, a ne vždy se to podaří," konstatuje Šárka Kašpárková.

Diplomy, které vypisovala, dostanou všechny zúčastněné školy a tři nejlepší jednotlivci. Letos v Odrách soutěžilo šest škol v družstvech a jedna vyslala zástupce jen do soutěží jednotlivců.

Některé výkony jsou hodně dobré.

Vracím se k trojskoku, kde už slyším hodnoty 8,02 metru. Některé výkony jsou opravdu hodně dobré. Ten, který při přeskocích přes švihadlo předvádí Edita Levko z frenštátské Tyršovy školy oceňuje i Šárka Kašpárková. Za dvě minuty zvládla drobná dívka 274 přeskoků, přičemž se skákalo po půlminutách snožmo dopředu, snožmo dozadu, pak takzvané vajíčko a na závěr přeskoky se střídáním nohou při dopadu.

„Švihadlo extra netrénuji, ale hraji tenis, a tam přeskakujeme. Na čas jsem to ještě nezkoušela," usmívá se Edita Levko.

V tu chvíli končí další družstvo v neoblíbené disciplíně kliků a krátce nato mačká Jan Jursík, ředitel pořádající školy, stopky posledním dvěma dopoledním sprintérům na 60 metrů. Všechny čeká pauza, než se pustí do odpoledního soutěžení. „Jsem rád, že nám to dnes perfektně vyšlo s počasím. Po tom, co bylo o víkendu, si připadám jak dítě štěstěny," uzavírá Jan Jursík.

Krajské kolo se uskuteční 5. června v Havířově.

Výsledky Okresního kola OVOV v Odrách

Družstva: 1. ZŠ Tyršova, Frenštát – 26 498 bodů, 2. ZŠ Mořkov – 23 783 bodů, 3. ZŠ Záhuní, Frenštát – 22 707 bodů

Postupující jednotlivci

dívky, r. 1999: Karin Kozová – ZŠ Záhuní, Frenštát p. R., Markéta Petrová – ZŠ Tyršova, Frenštát p. R

dívky, r. 2000: Adéla Beitlová – ZŠ Záhuní, Frenštát p. R., Darina Marková – ZŠ Mořkov

dívky, r. 2001: Denisa Hiršová – ZŠ TGM Fulnek, Daniela Nohlová – ZŠ TGM Bílovec

dívky, r. 2002: Nikol Šindlerová – ZŠ Tyršova, Frenštát p. R, Eliška Zajíčková – ZŠ TGM Bílovec

dívky, r. 2003: Viktorie Janošová, Michaela Šandová, obě ZŠ Pohořská, Odry

chlapci, r. 1999: Vojtěch Šivic – ZŠ Tyršova, Frenštát p. R, Ondřej Kunc – ZŠ Mořkov

chlapci, r. 2000: Šimon Malý – ZŠ Pohořská, Odry, Petr Svrčina – ZŠ TGM Fulnek

chlapci, r. 2001: Vojtěch Zemánek – ZŠ Záhuní, Frenštát p. R., Jan Mazoch – ZŠ Tyršova, Frenštát p. R

chlapci, r. 2002: Alexandr Kořenek – ZŠ Pohořská, Odry

chlapci, r. 2003: Denis Kyselý, Marek Černoch – oba ZŠ Mořkov

chlapci, r. 2004: Vojtěch Kocián – ZŠ Mořkov