Tenhle podnik za tři roky své existenci získal mnoho fanoušků nejen z řad jezdců, ale také běžných návštěvníků Beskyd.

Stále populárnější Ford Cup 2013 v Trojanovicích slibuje o víkendu opět velmi pestrou a zajímavou podívanou. „Věřím, že se u nás zase nikdo nebude nudit. Pro diváky je opět připraven bohatý kulturní program, kdy samozřejmě klademe velký důraz i na nejmenší návštěvníky," říká s úsměvem hlavní organizátorka závodu Ford Cup Iveta Biolková s tím, že vstup je po oba dny zdarma. „Právě tyhle závody bereme i jako ideální příležitost k tomu, abychom ke koním dotáhli další děti a mladé lidi. Kdo je zvědavý, tak ať určitě o víkendu k nám do Trojanovic zavítá," pokračuje Biolková.

4. ročníku Ford Cupu 2013 v Trojanovicích.Hodně atraktivní je i hlavní závod, kde se budou skákat překážky do 130 centimetrů.

„Hlavní cenou pro vítěze je osobní automobil Ford Ka Trend v hodnotě bezmála dvou set tisíc korun," říká ředitel závodu Radomír Kopecký.

Zkrátka nepřijdou ani další jezdci na druhém až dvacátém místě, kteří si mezi sebou rozdělí 85 tisíc korun. „Počítáme s tím, že do hlavního závodu se přihlásí 60 až 70 startujících. Už vzhledem k první ceně očekáváme i hodně závodníků ze zahraničí. První cena láká každého," uvedl Kopecký. K favoritům budou určitě patřit předloňský vítěz Jan Zwingler nebo domácí naděje Lucie Strnadlová.

Velmi kvalitní úroveň bude mít tradičně i pony závod, kde přes překážky budou skákat nejmladší startující. „Z minulých ročníků víme, že divácky jsou tyto soutěže hodně populární. Pohled na usměvavé děti při skokovém sportu prostě každého zahřejí u srdíčka. I proto jsme rádi, že právě na Ford Cupu mají pony závody své pevné místo," vysvětluje Biolková. Pony závody prožívají v posledních letech na Moravě a ve Slezsku velký boom. „Pro náš skokový sport to je jenom dobře, protože děti mohou začínat mnohem dříve než v minulosti," podotýká Biolková.

Diváci o víkendu uvidí také třeba vozajatské soutěže jednospřeží a dvouspřeží, ukázky agility nebo atraktivní dostih poníků Velká Trojanovická. 

INFORMACE ZE ZÁVODU PŘINESEME V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU.