Petr, který začal se zápasem v roce 2010 pod vedením zkušeného trenéra Zdeňka Lišky, tak po třech stříbrných a dvou bronzových medailích z předcházejících republikových šampionátů konečně vystoupal na nejcennější stupínek. Talent z Tiché nejprve porazil na lopatky Čížka z pražského Olympu a poté si technickou převahou 11:0 poradil i s hodonínským Hakalou.

„V utkání o zlato se Vašek střetl s pětinásobným mistrem ČR Lišťákem z Hodonína, se kterým ještě nikdy nevyhrál. Lišťák v prvním kole vedl 1:0 na body, ale Vašek však ve druhém kole zabodoval a mistrovský titul tak putoval do Tiché,“ vzpomínal trenér tichavských zápasníků Jiří Zátopek.

Tichavský oddíl získal předtím naposledy titul mistra ČR v zápase řecko-římském v roce 2014 v Chomutově, kde ho v kadetech vybojoval Miroslav Vašinka.

Petrův oddílový kolega a starší žák Vít Vlček (váha 85 kg) pak v prvním utkání zvítězil na lopatky nad Mrázem z Hodonína, ale pak následovaly dvě porážky, které rozhodly o jeho konečném 5. místě.

Ještě předtím se zápasnici z Tiché představili na 18. ročníku Memoriálu Miroslava Rešla v zápase ve volném stylu pro přípravku, mladší a starší žáky a kadety. Do Nového Jičína se sjelo 171 závodníků z devatenácti oddílů, mezi kterými nechyběly ani slovenské oddíly z Košic, Kolárova, Staré Lubovně, Nitry, Bánovců a Trenčína. 

První zlato získal mladší žák Dan Vlček a bronz pak vybojovali další mladší žák Jakub Konvička a starší žák Vít Vlček. V přípravce si na krk pověsil stříbrný kov Sebestián Srněnský, bronz získal Samuel Srněnský a 9. příčka patřila Danielu Konvičkovi. Mezi družstvy zvítězil domácí Nový Jičín před Vítkovicemi a Krnovem.