Původně měli běžkaři na trať vedoucí z Bumbálky přes Soláň, Vsacký Cáb a Dušnou na Vsetín vyrazit už v sobotu 11. ledna. Kvůli chudé sněhové nadílce ale organizátoři akci přeložili na náhradní termín.

Tím měla být nadcházející sobota 15. února. Sněhové podmínky se ale nijak nezlepšily, spíše naopak.

Slovinský útočník Rok Macuh se stal tahounem Nového Jičína. Cílem je zahrát si play-off.
Slovinec Macuh řádí v dresu Ďáblů, nevylučuje však konec kariéry

Valašská padesátka se tak pro letošek definitivně ruší. Podobně dopadl oblíbený přejezd, který pravidelně absolvují desítky sportovců rozmanité výkonnosti, například také v roce 2016.

KARLOVSKÁ 50 SE MOŽNÁ POJEDE NA KONCI ÚNORA

Vedle Valašské padesátky, jejíž osud už je pro letošek zpečetěný, je v ohrožení také další běžkařský závod Karlovská padesátka. Podnik nazývaný též Valašská Marcialonga je součástí seriálu závodů Skitour a jede se tradičně ve Velkých Karlovicích.

Trampolínový park Hop Jump, který se nachází v ostravské Dolní oblasti Vítkovice, únor 2020.
Jarní prázdniny bez sněhu? Volný čas se dá užít i v trampolínových centrech

I zde je ovšem sněhu v polovině února stále velmi málo. Letos už jednou odvolaný závod proto organizátoři znovu odkládají. Náhradní termín je 28. a 29. února.

„V případě, že ani o posledním únorovém víkendu nebudou podmínky pro uspořádání kvalitního závodu, jiný náhradní termín už stanovovat nebudeme,“ uvedli pořadatelé závodu.

Velká cena České republiky silničních motocyklů na brněnském Masarykově okruhu. Ilustrační foto.
Brno pošle na pořádání Grand Prix třicet milionů. Kraj teprve rozhodne

Všechny přihlášené závodníky organizátoři automaticky převádějí na startovku náhradního termínu. Pokud by někomu poslední únorový víkend nevyhovoval, může se ozvat na emailu info@ski-tour.cz. Pořadatelé již zaplacené startovné zdarma převedou na sezonu 2021. Startovné lze ovšem také v plné výši vrátit, v tomto případě je třeba žádat na emailu velkekarlovice@volny.cz.