Vašinka reprezentoval ČR v Dánsku

Dalšího výrazného úspěchu dosáhl tichavský zápasník Miroslav Vašinka, který dostal před časem opět příležitost startovat za českou reprezentaci kadetů na turnaji Aarkus open 2014 v Dánsku v zápase řecko-římském. Tohoto mezinárodního turnaje se zúčastnilo 105 závodníků z 10 zemí.

16.3.2014

Zápasníci TJ Sokol TicháFoto: Archiv oddílu

Miroslav Vašinka, který zápasil ve váze do 46 kg, porazil belgického zápasníka, ale ve finálovém boji o první místo nestačil na estonského závodníka a tak si zajistil stříbrnou medaili. Soutěž týmů nakonec v Dánsku vyhrál reprezentační tým ČR.

Člen zápasu TJ Sokol Tichá pak před nedávnem startoval za oddíl Lokomotiva Krnov na mezinárodním turnaji v zápase řecko-římském v Nesvadech u Komárna. Ve váze do 50 kg si mezi kadety vybojoval zlatou medaili. „Mimo jiných porazil ve finálovém boji o první místo ukrajinského závodníka ze Lvova," vyzdvihl povedený výkon Miroslava Vašinky trenér mladých zápasníku z Tiché Zdeněk Liška.

Ve stejnou dobu proběhl i XXV. ročník Memoriálu J. Musila v Olomouci pro přípravku a mladší žáky v zápase řecko-římském a mladí tichavjané zažili medailové žně. Stříbrné medaile vybojovali v přípravce Benjamin Sufner, jenž bojoval ve váze do 50 kg a Robert Sobek, který se představil ve váze do 58 kg. Bronz pak v přípravce dovezli Jakub Konvička (váha do 31 kg) a Stanislav Bordovský (váha do 43 kg) a taktéž mladší žák Matěj Zátopek, který zápasil ve váze do 52 kg. Malé zápasníky Sokola Tichá na tomto turnaji vedl trenér Jiří Zátopek, jenž několikrát startoval za českou reprezentaci a na svém kontě má rovněž titul mistra CŘ.