V rámci slavnostního večera proběhlo také Ocenění nejúspěšnějších sportovců a kolektivu města Frenštát pod Radhoštěm za rok 2022. Z rukou starosty města Jana Rejmana a místostarosty města Zbyňka Vágnera převzali nejúspěšnější sportovci města ocenění v kategorii dospělí, děti a mládež do 17 let a sportovní oddíl. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Domě kultury.

Rada města vyhlásila na začátku roku kritéria pro ocenění sportovců za rok 2022. „Samotné nominace sportovců jsou výsledkem veřejné ankety. K nominaci byly vyzvány sportovní organizace, sportovní oddíly a kluby a samozřejmě i frenštátská veřejnost. Následně o udělení ocenění rozhodla Rada města,“ uvedl Robin Gebauer, referent sportu, odbor vnějších vztahů MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Podjezd mostu mezi z Loučkou u Nového Jičína a Starým Jičínem.
Průjezd u Starého Jičína pod dálničním mostem bude o víkendech uzavřený

V kategorii Dospělí byl oceněn pan Pavel Děcký, v kategorii Děti a mládež do 17 let slečna Tereza Baláčová a v kategorii Sportovní oddíl ocenění získal FBC TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm. „Chtěl bych našim sportovcům poděkovat za výbornou reprezentaci našeho města. Jejich úspěchy jsou velkou inspirací a dokazují, že tvrdá práce, odhodlání a oddanost vede k dosažení vynikajících výsledků. Vím, že za každým úspěchem je mnoho hodin tvrdého trénink, odříkání a snahy dosáhnout úspěchu. Proto si Vaše úspěchy zaslouží uznání a respekt. Sport chceme v našem městě i nadále podporovat, budeme využívat všechny dostupné možnosti a prostředky, podporovat sportovní akce a aktivity, které pomohou zlepšit podmínky pro sport ve Frenštátě pod Radhoštěm,“ poděkoval sportovcům Jan Rejman, starosta města Frenštát pod Radhoštěm.

Odpadkové koše ve Frenštátě pod Radhoštěm jsou na mnoha místech.
Ve Frenštátě se zaměřili na odpadkové koše

Velkého ocenění se dočkala frenštátská rodačka Klára Ulrichová ze skokanského oddílu T.J. Dukla Frenštát, která z rukou starosty města Jana Rejmana a předsedy okresního sdružení České unie sportu Pavla Mrvy převzala mimo jiné cenu za absolutního vítěze v rámci ankety Nejúspěšnější sportovce okresu Nový Jičín za rok 2022. Z našeho města byl v rámci ankety Nejúspěšnější spotovec okresu Nový Jičín za rok 2022 oceněn také Ondřej Závodný z TJ Frenštát pod Radhoštěm.

Kategorie dospělí:

Pavel Děcký – handbike

Kategorie děti a mládež do 17 let včetně:

Tereza Baláčová – plavání 

Sportovní oddíl:

FBC TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm - florbal