VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velkou cenu Lašska ovládl Fierla z Formanu

Frenštát pod Radhoštěm - Poslední srpnová neděle patřila v okolí Frenštátu pod Radhoštěm Velké ceně Lašska, jež se jela jako 16. díl Slezského poháru amatérských cyklistů.

31.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek. Foto: Libor Běčák

S letošní účastní na XIII. ročníku závodu museli být pořadatelé z cyklistického klubu Frenštát spokojeni. „V letošním roce jsme zaznamenali rekordní účast 169 závodníků. Stoupající tendence je na většině závodů v rámci Slezského poháru amatérských cyklistů, což jen potvrzuje zvýšený zájem o silniční cyklistiku, a to je pozitivní," uvedl ředitel závodu Daniel Filip.

Na bezproblémový průběh Velké ceny dohlížela řada pořadatelů. „Pořádat náš závod je čím dál tím složitější, zejména z pohledu lidských kapacit. Ačkoliv máme přes dvacet členů, do organizace se nějak zapojí jen asi polovina. Touto cestou chci poděkovat sborům dobrovolných hasičů z obcí Lichnov, Mniší, Tichá, Hukvaldy a Rychaltice a Městské policii Frenštát a Kopřivnice, kteří nám pomáhají se zajištěním bezpečnosti na křižovatkách. Bez jejich pomoci by se závod neuskutečnil," vyzdvihl práci pomáhajících složek ředitel závodu Velká cena Lašska.

Významnou podporou je pak samozřejmě obec Lichnov, kde má závod start a cíl. „Poskytují nám potřebné zázemí, za což patří obci velký dík. Co se týká samotného průběhu závodu, tak jsme se těsně před závodem museli z bezpečnostních důvodů rozhodnout pro zkrácení cíle asi o tři sta metrů, když se v blízkosti původního cíle nacházel včelí úl. Jinak po organizační stránce byla od závodníků pozitivní odezva, tak nezbývá než v dalších letech v tomto trendu pokračovat a pilovat detaily," přeje si do dalších ročníků Daniel Filip.

Hlavní kategorii ovládlo trio z novojičínské stáje Team Forman Cinelli. Vítězný Ondřej Fierla zajel neoficiální rekord trati, druhý pak dojel Antonín Lant a třetí Adam Kožušník. Závod dlouhý 89,9 km jeli borci z hlavní kategorie rychlostí 40, 2 km/h. A jak si vedli závodníci domácí stáje CK Continental Frenštát? „Naši závodníci byli úspěšní. Tomáš Klášterka vyhrál kategorii B, ale do posledních metrů bojoval o celkové vítězství, což bylo překvapením. Ladislav Pelc taktéž vyhrál, a to kategorii D.

Oba jmenovaní také vyhráli vrchařskou prémii na Hukvaldech. Náš další závodník, Vladimír Lysek, vyhrál pro změnu sprintérskou prémii v Lichnově. Naše výsledky byly tedy příjemným potěšením a měly náš tým dostat na první místo v průběžném bodování družstev ve Slezském poháru amatérských cyklistů a přiblížit tak obhajobě titulu," ocenil výkony frenštátských cyklistů Daniel Filip, který závěrem dodal: „Překvapením byl neoficiální rekord trati. Neoficiální byl kvůli zkrácení trati, ale i tak by byl rekord zcela jistě překonán. Poprvé v historii závodu byla průměrná rychlost nad 40 km/h."

Autor: Dalibor Tobola

31.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení