Veřovskou desítku ovládl Jakub Zemaník

Další ročník tradičního běžeckého závodu Veřovská desítka je minulostí. Od kulturního domu ve Veřovicích odstartovalo v hlavním závodě 105 mužů a žen, v závodech na 2 a 3 kilometry pak dalších 174 běžců a běžkyň. Hlavní závod opanoval Jakub Zemaník z SSK Vítkovice.

19.4.2014

Ilustrační fotografie.Foto: Deník

Z novojičínských zástupců se do první desítky vešli šestý Radek Macíček (Atletický klub Emila Zátopka (AKEZ) Kopřivnice), sedmý Jan Reček (Vlčovice) a osmý Ondřej Schwarz (PJR Frenštát p. R.). V mužské kategorii B zvítězil Tomasz Wróbel (MKS Centrum Dziegieów), v céčku pak Jiří Zátopek z AKEZ Kopřivnice před domácím Antonínem Kellerem.

Kategorii D zvládla nejlépe kopřivnická trojice Josef Kvita, Petr Jelínek a Petr Navara, v ženské A kategorii vyhrála Šárka Macháčková (X-air Ostrava) a v kategorii B pak brala 1. místo Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava) před druhou Darinou Krausovou z AKEZ Kopřivnice.

Pozadu nezůstaly ani závody dětí, které byly letos s rekordní účastí 98 mladých sportovců. Celkem se tedy letošní Veřovské desítky zúčastnil vysoký počet 217 běžců, což je dobrou vizitkou práce pořadatelů.

Novinkou letošního ročníku byly závody rodičů s kočárky. „Běh se letos velmi vydařil a účast dětí byla rekordní. Mimořádně nám přálo počasí, celý běh doprovázelo sluníčko," uvedla za pořádající Orel Veřovice Ludmila Kellerová.

19.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
Hokejisté HC Tatry Kopřivnice darovali krev v krevním centru v Ostravě-Porubě.
18

PATRIK FULNEK přispěl k výhře nad pražskou Duklou, ve které působil jednu sezonu, sedmi góly.

Ďáblové nenechali rozjet Tatru a ovládli i druhé derby

Druhé derby v sezoně mezi druholigovými hokejisty Kopřivnice a Nového Jičína, které shlédlo devět stovek diváků, nabídlo drama až do závěrečné sirény, tři větší tresty, ale na konci pak znovu novojičínskou radost. Hostující Ďáblové totiž stopli Tatru i podruhé v sezoně a díky pátému vítězství v řadě si drží výtečné 3. místo.