Hráči Nového Jičína přispějí finanční částkou za každý dosažený koš utkání 41. kola domovu na půl cesty ve Valašském Meziříčí.

„Byli jsme rádi, že po naší návštěvě v tomto zařízení ve Valašském Meziříčí nás v minulém kole v utkání proti Prostějovu přišli povzbudit právě obyvatelé z tohoto domu,“ řekl mluvčí klubu Milan Dvořák. Kolik hráči za každý vstřelený koš věnují, zatím rozhodnuto není. „Líbí se nám myšlenka nymburského Rančíka, který navrhuje částku deset korun několikanásobně zvýšit,“ dodal Dvořák.

Střetnutí BK Ústí nad Labem začíná netradičně už v 15 hodin a Novojičínští proto odcestovali na sever Čech už včera.

„Jedeme k utkání jako favorité, přestože víme, že Ústí nad Labem je doma nepříjemným soupeřem. Je však pravdou, že v okleštěné sestavě bez Američanů by neměli být tak nebezpeční a naší povinností je vyhrát,“ řekl trenér Mlékárny Kunín Zbyněk Choleva.

Rozehrávač Juraj Gavlák potvrdil, že tým bude hrát jenom na vítězství. „Chceme potvrdit zlepšenou formu. Budeme vycházet ze zajištěné obrany, která nám přinesla v posledních kolech úspěch. Jedeme jednoznačně zvítězit s co možná nejvyšším rozdílem ve skóre.“