Vikingové, kteří obsadili v základní části výbornou 2. pozici, rozehráli bitvu s Rožnovem v sobotu večer, ale na začátku druhé třetiny otevřeli skóre hosté. Kopřivnice však ještě do druhé přestávky dokonala obrat, když udeřili Soukal s Monsportem.

Rozhodující krok k první výhře pak udělali Jehlárovi svěřenci zkraje závěrečné části, kdy se trefili Sladkovský, Kubátko a Fojtů, jenž v 50. minutě zvyšoval již na 5:1. Valaši poté ihned sáhli ke hře bez brankáře, ale z tlaku už dokázali pouze snížit na konečných 3:5.

„Důležité první vítězství se nerodilo lehce. Taktický svázaný zápas jsme ovšem trpělivou hrou zvládli. Znovu se potvrdilo, že Rožnov je neuvěřitelně silný v power-play a podařilo se mu utkání řádně zdramatizovat. Kluci to ovšem v závěru odjezdili,“ poznamenal trenér Vikingů Marek Jehlár.

HATTRICK JUNIORA ŠTEFKA POMOHL K DRUHÉ VÝHŘE

Dramatický boj pak nabídlo i druhé pokračování série, které se hrálo na stejném místě v neděli odpoledne. Kopřivničtí totiž prohrávali po čtyřiceti minutách 5:6, ale ihned po nástupu do třetí periody vyrovnal Zdeněk Matúš. V 53. minutě pak překlonil vedení na stranu Kopřivnice junior Štefek, jenž zároveň dokonal hattrick. Vikingové pak v závěru přečkali drtivý nápor Valachů, při kterém Klinku, jemuž kryje záda mladík Strakoš, zachránila i branková konstrukce a pojistku pak přidal do opuštěné branky Kubátko.

„Opět to byl boj. Ukázali jsme velkou morální sílu a štěstí přeje připraveným,“ uvedl Jehlár po nedělním vítězství 8:6.

Série nyní pokračuje v sobotu od 19 hodin v Rožnově, kde by se případně pokračovalo v neděli od 17 hodin.

Pokud by sérii musel rozhodnout až pátý duel, tak ten by se odehrál hned v pondělí 12. března od 19.30 hodin na palubovce Vikingů.

1. zápas: FBC VIKINGS KOPŘIVNICE – 1. FBK ROŽNOV P. R. 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Branky: 35. Soukal (Kresta), 38. Monsport (Sladkovský), 42. Sladkovský (Baďura), 50. Kubátko (Z. Matúš), 51. Fojtů (Monsport) – 23. Viktořík (Krhut), 54. Viktořík (Knebl), 57. Kratochvíl (Barabáš). Rozhodčí: Sladký, Vybíhal. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 105.

2. zápas: FBC VIKINGS KOPŘIVNICE – 1. FBK ROŽNOV P. R. 8:6 (3:2, 2:4, 3:0)

Branky: 10. Štefek (Jahoda), 11. Baďura (Sladkovský), 18. Štefek, 23. Kubátko (Opatřil), 24. Kresta (Jahoda), 41. Z. Matúš, 53. Štefek (Zátopek), 60. Kubátko – 3. Kristek (Novosad), 13. Žniva, 26. Krhut (Barabáš), 29. Kratochvíl (Viktořík), 34. Viktořík, 36. Velech (Žniva). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 87.

STAV SÉRIE 2:0 (5:3, 8:6).

FBC Vikings Kopřivnice: Klinka – Zátopek, Kubátko, Sladkovský, Baďura, Štefek, Kresta, Monsport, Vývoda, Opatřil, Soukal, Z. Matúš, Fojtů, Jahoda. Trenér: Marek Jehlár.