Vítěz základní části, 1. MVIL Ostrava, slavil po třech výhrách nad osmým Frýdkem-Místkem (13:4, 7:4, 6:5 sn.) rychlý postup do semifinále, ve kterém si za soupeře vybral kopřivnické Vikingy a v prvním zápase narazil.

Systém nasazení do semifinále byl obdobný, jako tomu bylo ve čtvrtfinále. Tým, který postoupil a měl po základní části více bodů, si mohl vybrat soupeře. Vítěz základní části, 1. MVIL Ostrava, nakonec sáhl právě po kopřivnických Vikinzích. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Torpedo Havířov a Gullivers Brno (průběžný stav 2:0).

Kopřivnický celek trenéra Jehlára v prvním duelu favorita dokonale zaskočil a slavil výhru 4:3, i když se vinou řady absencí spoléhal pouze na deset hráčů do pole, zatímco domácích byla plná střídačka. Ostravané začali aktivně a odměnou jim byla vedoucí branka Šebesty. Vikingy však branka nepoložila, nadále pokračovali v kompaktním výkonu a odměnou jim byl závěr první části. Nejprve se dostal k odraženému míčku Lichnovský a ve 20. minutě využil početní výhodu kapitán Sladkovský.

Kopřivničtí přečkali přesilovku domácích i na začátku druhé periody, ale ve 29. minutě už favorit srovnal, když třetí výhodu jednoho muže v poli potrestal Robenek. Z vyrovnání se však domácí neradovali dlouho a Podlezl bleskově poslal vedení znovu na stranu bojujících Vikingů. Ve 36. minutě se radovala kopřivnická střídačka počtvrté, když v síti skončila bomba Kresty.

Defenziva Kopřivnice fungovala pozorně také v závěrečné části, s postupem času přibývalo emocí a na domácí florbalky se začala vkrádat frustrace. Domácí zadělali na drama v 55. minutě, ve které snížili na 3:4, a o tři minuty později pak nastala pro Vikingy další komplikace, když na trestnou lavici putoval, po souboji rameno na rameno, Soukal. Ostravští měli velikou šanci dostat zápas do prodloužení, ale výtečný Cochlar už, i přes závěrečnou power-play, neinkasoval. „Hráči plnili pokyny a skvěle zachytal Marek Cochlar. Samozřejmě, měli jsme i štěstí, ale to přeje připraveným, a to jsme byli," řekl po první výhře v sérii kouč Vikingů Marek Jehlár.

Druhý zápas v režii MVILu

Propadák. Jinak se druhé kopřivnické vystoupení na palubovce favorita nazvat nedá. Nedělní utkání bylo rozhodnuto už po první části, po které MVIL vedl 6:0. Vikingům chyběl, oproti prvnímu duelu semifinále, zraněný Nehera a nastoupit nemohl ani Zdeněk Matúš. Hlavním strůjcem vysokého vítězství Ostravy 13:2 byl šestibodový Robenek (4+2). „Série je srovnaná, ale víme, že soupeře můžeme porazit, a ví to i soupeř. Doma se na ně dobře připravíme a věřím, že série bude ještě dramatická," prohlásil trenér a zároveň předseda FBC Vikings Kopřivnice Marek Jehlár.

1. zápas: 1. MVIL Ostrava FBC Vikings Kopřivnice 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Branky: 5. Šebesta (Šrámek), 29. Robenek (Matěj), 56. Gurkovský (Robenek) 17. Lichnovský, 20. Sladkovský (Lichnovský), 30. Podlezl (Nehera), 36. Kresta (Baďura). Rozhodčí: Hála, Szilvási. Vyloučení: 2:5, navíc Matěj (O) 10 min. Využití: 1:1. Kopřivnice: Cochlar Podlezl, Sladkovský, Baďura, Nehera, Kresta, Lichnovský, Vávra, Soukal, Z. Matúš, Šimíček.

2. zápas: 1. MVIL Ostrava FBC Vikings Kopřivnice 13:2 (6:0, 3:1, 4:1)

Branky Kopřivnice: 33. Podlezl (Kresta), 42. Sladkovský (Monsport). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 1:4, navíc Vávra (K) 10 min. Využití: 3:0. STAV SÉRIE 1:1 (3:4, 13:2). Kopřivnice: Klinka (od 21. do 40. Cochlar) Monsport, Podlezl, Sladkovský, Baďura, Kresta, Lichnovský, Vávra, Soukal, Vývoda, Šimíček. Trenér: Marek Jehlár.

Série nyní pokračuje v sobotu 14. března (19h) a v neděli 15. března (17.30) v Kopřivnici.