Kopřivnice odehrála první den turnaje v hale Děkanka. Po jasném průběhu v základní skupině zde obsadila první místo a postoupila do vyřazovacích bojů, s vědomím příznivějšího losu pro dalšího soupeře. Mezi nejlepšími 16 celky čekal na Kopřivnické norský tým IK Akerselva.

Soupeř měl ovšem jeden handicap, a to počet hráčů. Těch bylo do pole pouze sedm. Hrdinou tohoto utkání byl Jiří Bolom, který svou rychlostí a důrazem na soupeře platil. Po jednom ze soubojů obral na polovině soupeře o balónek a chladnokrevně bekhendovou kličkou zakončil. Kopřivnice přidala i druhý zásah a držela nadějné dvoubrankové vedení až do druhé poloviny.

Hosté potom snížili a utkání spělo do dramatické koncovky. Tu ovšem v samotném závěru rázně utnul Kittel, který stanovil konečný výsledek na 3:1 a poslal Kopřivnici definitivně do osmifinále.

Posledním vyhraným utkáním bylo osmifinále. Zde se Kopřivnice utkala podruhé se švýcarským Rheintal Gators. Kopřivničtí vlétli do utkání s nadšením a po brankách Jehlára, Soukala a Nehery, které se vešly do prvních 3 minut, bylo v podstatě rozhodnuto. Zbytek utkání si Kopřivnice zkušeně pohlídala. Po bezbrankové druhé části se tak mohli Vikingové radovat z postupu do čtvrtfinále a vyrovnání nejlepšího umístění na turnaji Czech Open, jehož dosáhli v roce 2004.

V cestě za medailí, kterou znamenal postup až do semifinále, ovšem Kopřivnickým stála ve čtvrtfinále loni extraligová Sparta. Soupeř dorazil na Děkanku v plné síle a s plnou soupiskou hráčů. Naproti nim stála desítka hráčů Kopřivnice plus brankář Panaš.

Pražský celek hned od začátku dokazoval svou převahu. Přesto dali první branku Vikingové, když si Zbyněk Štamposký vyběhl na střed a trefil přesně k tyči. Vyrovnání zařídil v přesilové hře Smetana. Sparta byla na koni a hned po přestávce dvěma rychlými brankami otočila skóre na svou stranu.

V závěru se ještě podařilo Jehlárovi zkorigovat na 2:5, ale otevřenou a riskantní hru Kopřivnice soupeř v posledních vteřinách potrestal a stanovil konečné skóre na 2:6.