V sobotu to odnesly Svitavy, desátý tým tabulky, které v Kopřivnici prohrály po velkém boji 5:6 v prodloužení.

Kopřivnice do utkání vstoupila do utkání lépe. Jako první prolomil ledy vedoucí brankou Zátopek a na konci třetiny na něj navázal šikovnou tečí Krestovy střely Podlezl. Ve druhé třetině zvýšil už na 3:0 Strnad a vše nasvědčovalo hladkému vítězství Vikingů. Jenže naopak se strhlo velké drama. Svitavy ve druhé dvacetiminutovce nastřílely tři branky a srovnaly stav.

Ve třetí třetině nejprve domácí dostal do vedení Vávra, ale hosté opět srovnali. A situace se ještě jednou opakovala. Už se zdálo, že gól Kostelníka z 59. minuty bude vítězný, ale Svitavy 32 sekund před koncem znovu vyrovnaly. Prodloužení pak vyšlo lépe Kopřivnici, rozhodl Lichnovský. Vikingové se posunuli na osmé místo tabulky.

KOPŘVNICE – SVITAVY 6:5p (2:0,1:3,2:2 – 1:0)

Kopřivnice: Klinka – Monsport, Baďura, Strnad, Šimíček – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Kresta, Podlezl, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Řeha. Trenér: Lichnovský.

Branky a nahrávky: 10. Zátopek (Lichnovský), 18. Podlezl (Kresta), 26. Strnad (Zátopek), 42. Vávra (Opatřil), 59. Kostelník (Kubátko), 62. Lichnovský – 30. Zach (Říha), 36. Prudil (Zach), 37. Zach (Kužela), 44. Hynek (Zach), 60. Zach.