FBC Vikings Kopřivnice - TJ MEZ Vsetín 9:0 (3:0, 2:0, 4:0)

Vsetín, který přijel do Kopřivnice s hodně omlazeným kádrem, na kopřivnické florbalisty nestačil. Ti měli od začátku míček na hokejkách a v zápase jasně dominovali. „Skóre otevřel kapitán týmu Milan Uvíra, kterého hezkou nahrávkou našel zcela osamoceného před vsetínským brankářem Jakub Kresta,“ popsal první branku předseda klubu Marek Jehlár. Ve 13. minutě se prosadil Martin Lednický a skóre první třetiny uzavřel Lukáš Dorňák.

„Ze začátku druhé části měl soupeř přece jenom nějaké šance na skórování, ale branku se mu vstřelit nepodařilo. Muži poté pokračovali téměř v profesorské hře a znovu navyšovali skóre Závodným a Kotrlou,“ uvedl Jehlár, který je stále aktivním hráčem.

V posledním dějství rozhodli Kopřivničané hned v prvních minutách třetiny. V rozmezí dvaceti vteřin se za záda gólmana Valachů trefili Uvíra a Rebroš. „Zápas se tak dohrával spíše z povinnosti, i přesto se nám podařilo ještě dvakrát skórovat,“ poznamenal Jehlár.

Ostatní zápasy 1. ligy florbalu, 1. kolo: Paskov Saurians - 1. MVIL Hrabová 9:6, FBC Kladno - SK Bivoj Litvínov 3:4, TJ VHS Znojmo - FTS Florbal Náchod 4:3, TJ Sokol Královské Vinohrady - AC Sparta Praha 6:5, FBŠ Jihlava - Spartak Pelhřimov 4:7.