„Šlapanice kazily hodně servis a na útoku se vyhazovaly samy do autu. Dlouho jsem je neviděla takhle špatně hrát. Jejich klíčové hráčky je nepodržely, a tak jsme celkem snadno ulovily šest bodů," komentovala dvě vítězství 3:1 novojičínská nahrávačka Lenka Václaviková.

Domácím se naopak extrémně dařil servis a k vidění byla řada es. „Nebýt našeho zaváhání, mohlo to být dvakrát 3:0. Vždyť v posledním setu uhrál soupeř jen čtyři body. I když nás bylo jen sedm, ukázaly jsme svoji asi největší sílu, a tou je opravdu týmová hra a bojovnost. Chemie u nás zafungovala na výbornou a jsem na nás opravdu pyšná," cenila si povedeného výkonu Václaviková. Novojičínské volejbalistky nyní cestují v sobotu dopoledne na palubovku ostravské rezervy.

Premiérové výhry v sezoně, i když dvoubodové, mohl slavit Bílovec, kterému se v pátek na tréninku zranila smečařka Hošová, ale naopak se některé hráčky z marodky vrátily a z Olomouce přijela Marie Kaletová, jejíž zkušenosti z extraligy týmu výrazně pomohly. Vstup do prvního zápasu proti Juliánovu se bíloveckým volejbalistkám vydařil, když zvládly koncovky úvodních dvou setů a vedly 2:0.

„Dařilo se hlavně na bloku a servisu a výborně jsme hráli i v poli. Pak jsme nepochopitelně zvolnili, což se projevilo hlavně na příjmu, a bylo to 2:2. Změny v sestavě pak pomohly a pátý set jsme zvládli," připomněl zvládnutý tie-break v poměru 15:13 bílovecký kouč Vítězslav Pjentak. Hráčky Bílovce pak výtečně vstoupily i do druhého střetnutí, když při vedení 1:0 na sety vedly v další sadě 5:1.

„Bohužel ale přišel další výpadek, a najednou jsme prohrávali 1:2 na sety," připomněl domácí trenér, pro jehož tým bylo ještě hůře, když ve čtvrtém setu vedl Juliánov již 18:12.

„Museli jsme vystřídat, přišla razantní domluva, a holky začaly dřít. Zvládli jsme vyrovnat a poté vyhrát i pátý set. Některé hráčky pořád nehrají jako na tréninku a jsou zbytečně nervózní. Pořád se sehráváme. Až se to podaří vylepšit, tak věřím, že budeme hodně silní a můžeme hru víc zpestřit," má jasno Pjentak. Bílovec nyní cestuje v sobotu na palubovku druhé Opavy.