Duel o důležité body zvládli a na palubovce ostravského Snakesu mohli slavit šesté vítězství v ročníku. Prvoligoví basketbalisté Nového Jičína, do jejichž sestavy se vrátil zkušený Rostislav Pelikán, jenž nastoupil poprvé v sezoně, tak soupeři oplatili porážku z prvního vzájemného duelu. Výběr Davida Hájka a Martina Zdražila si tak připsal třetí výhru v řadě a ve vyrovnané tabulce poskočil na 5. pozici.

„Rosťa nás oslovil s tím, že už mu to začíná časově vycházet, takže jestli by se mohl připojit. Jsme samozřejmě rádi, že se vrátil, protože jeho kvalita a zkušenosti nás zase posunou o kousek výše,“ uvědomoval si kouč BC Nový Jičín David Hájek.

Nový Jičín vstoupil do nedělního utkání lépe a v první čtvrtině si dokázal vybudovat desetibodový náskok. Hostující obrana pracovala velmi dobře a ve druhé části povolila Ostravanům jen jedenáct bodů. Po prvním poločase nakonec Novojičínští vedli 43:25 a směřovali k prodloužení své vítězné série. Hosté nepolevovali ani v posledních dvou čtvrtinách a nakonec si domů odváželi zaslouženou výhru 70:58.

„Prvních pětadvacet minut jsme podali velmi dobrý výkon. Pak soupeř přešel na zónu a s tím jsme se trošku trápili. Přestali jsme být aktivní, málo jsme se vraceli do obrany a ke konci to mohlo být drama, ale naštěstí jsme potom třemi koši drama odmítli,“ vyjádřil se dále Hájek. Lepší bilancí vzájemných zápasů však bude mít Snakes, který v Novém Jičíně zvítězil rozdílem třinácti bodů 87:74.

V dresu Snakesu tentokráte nenastoupili Bujnoch s Kouřilem, kteří v týmu hostují z Opavy, a na domácím výkonu to bylo znát. Právě zmíněné duo totiž na palubovce Nového Jičína řídilo ve 2. kole ostravskou výhru, když dohromady nasázelo 47 bodů.

„Jejich absence jsme dokázali využít,“ připomněl trenér novojičínských basketbalistů, jenž si je vědom, jak moc může nedělní výhra jeho celku v konečném zúčtování pomoct. „Tabulka je strašně vyrovnaná, takže každé vítězství je potřeba a pořád tak máme reálnou šanci pomýšlet na první šestku,“ doplnil Hájek.

Novojičínské basketbalisty čekají do konce roku ještě dva duely. Nejprve přivítají v neděli od 16 hodin pardubickou Synthesii a ve čtvrtek 14. prosince nastoupí od 19 hodin v Opavě proti tamnímu B týmu, který doma porazili 79:68.

SNAKES OSTRAVA – BC NOVÝ JIČÍN 58:70 (14:24, 25:43, 43:60)
BC Nový Jičín: Kelar 14, Střítezský, Janík 12, Choleva 7, Klímek 11, Pindroch, Leczo 9, Pelikán 8, Kováč, Jakubu 9. Trenéři: Hájek a Zdražil.

Zbylé výsledky 11. kola: BCM Orli Prostějov – Královští sokoli 81:88, BK Opava B – SKB Zlín 77:63, Synthesia Pardubice - Basketbal Olomouc 83:88, UP Olomouc - Sokol Šlapanice 71:97.