Dalších šest bodů si o víkendu připsaly druholigové volejbalistky Nového Jičína, které doma zdolaly Prostějov. První set sice Jakubíkův soubor prohrál, ale následných šest sad už doma ovládl.

Blízko jedné výhře byly bílovecké volejbalistky, jež však ve druhém utkání proti Opavě neudržely vedení 2:0. V sobotu cestují oba novojičínští zástupci na hřiště soupeřů.

Víkendový program -23. a 24. kolo: Sobota 24. ledna, 10.00 a 14.00 Happy Sport Opava – TJ Nový Jičín (M. Kopečný, J. Kubinec), TJ Sokol Šlapanice u Brna – ŠSK Bílovec (P. Všetečka, P. Horký).

ŠSK Bílovec - Happy Sport Opava 0:3 (-19, -13, -9) a 2:3 (16, 15, -23, -16, -14).

Bílovecké volejbalistky doma hostily před utkáním druhou Opavu a v prvním duelu neuhrály proti favoritovi ani set. Nejblíže byly Slezankám hned v první sadě, ve které uhrály 19 bodů. „Opava je silný tým, složený z bývalých hráček Palkovic a extraligového Frýdku-Místku. První utkání bylo z naší strany nervózní, bez bojovnosti a zájmu. Střídali jsme, ale bylo to spíš ke škodě, protože střídající hráčky nemají natrénováno, a bylo to znát. Udělali jsme také hodně chyb v útoku a na příjmu," kroutil hlavou bílovecký lodivod Vítězslav Pjentak.

Ve druhém utkání byl Bílovec velmi blízko tříbodovému zisku, když vedl 2:0 na sety. „Ve druhém zápase holky bojovaly a ve třetím setu jsme dokonce vedli 23:22, ale opět jsme set po zbytečných a nesmyslných chybách prohráli. Ve čtvrtém setu se soupeř zklidnil a přehrával nás v útoku. V pátém setu se pak bojovalo o každý míč, ovšem v koncovce rozhodlo štěstí a zkušenost soupeře. Pokud některé hráčky nezmění přístup k tréninku a utkáním a nevyjasní si vztahy mezi sebou, tak se s nimi budeme muset po soutěži rozloučit," uvedl na rovinu trenér aktuálně předposledního Bílovce, který čeká o víkendu další celek z popředí tabulky, ze Šlapanic u Brna.

ŠSK Bílovec: M. Stoklasová, J. Pavelková, L. Míčková, M. Ondrušová, K. Zelená, Z. Kyprová, N. Donée, M. Sigmundová, L. Skibová, M. Kaletová, T. Polášková. Trenéři: Vítězslav Pjentak a Radomír Surák.

TJ Nový Jičín - TJ OP Prostějov 3:1 (-24, 19, 12, 22) a 3:0 (8, 20, 17).

Jejich vítězné tažení nadále pokračuje. Nový Jičín sice v domácím prostředí haly ABC v prvním setu v souboji s Prostějovem zaváhal, ale nakonec ukořistil všechny tři body. „Do zápasu jsme nastoupili s tím, že nechceme mít problémy se vstupem do utkání, kdy musíme tradičně dotahovat. Úvod nám nevyšel, ale postupně jsme se lepšili. Pořád jsme měli problémy útočit, naštěstí jsme však utkání nějak dotáhli do zdárného konce. Ale co se týká předvedené hry, tak nemůžeme být spokojení," hodnotil představení svého týmu trenér Nového Jičína Roman Jakubík.

Ve druhém utkání už bylo na palubovce pouze jedno družstvo a Nový Jičín došel k přesvědčivému vítězství 3:0. Nejlepší hráčkou utkání byla domácí Karásková. „Ve druhém utkání jsme udělali změnu v sestavě, kdy jsme Kohoutovou přesunuli na smeč a Karásková šla na účko (univerzální, neboli diagonální hráč). Tato sestava se ukázala jako velmi dobrá, protože jsme hráli náš volejbal a soupeři jsme nedali žádnou šanci. Pochválil bych celý tým, ale vyzdvihl bych výkon Karáskové," pochvaloval si šéf novojičínské lavičky.

Jakubíkovy svěřenky sehrály v průběhu minulého týdne přípravné utkání s extraligovým Frýdkem-Místkem. „Hrálo se na čtyři sety. Kromě prvního setu, kde jsme měli velký respekt, jsme další sety prohráli 25:27, 22:25 a 20:25. Nebyl to žádný propadák, a to jsme hráli s míči, se kterými nemáme absolutně žádné zkušenosti. Ukázalo nám to, kde máme chyby, a to bylo cílem přípravy, takže splnila svůj účel," ohlédl se za přípravou Jakubík. Lídra tabulky nyní čeká výjezd na palubovku třetí Opavy. „Tam to budeme mít velice těžké. Do naší optimální formy nám ještě něco málo chybí. Uvidíme, buď nám to vyjde, nebo ne," dodal novojičínský kouč.

TJ Nový Jičín - 1. utkání: Uhrová, Pacherová, Vašinová, Kohoutová, Jurasová, Zajícová, Bujnošková, Václavíková, Pavelková.

TJ Nový Jičín - 2. utkání: Uhrová, Pacherová, Vašinová, Karásková, Kohoutová, Zajícová, Bujnošková. Trenér: Roman Jakubík.

Bílovecké juniorky začaly výhrou Do nadstavbové části vstoupily také prvoligové juniorské celky obou týmů. Bílovecké juniorky si doma bez větších potíží poradily s poslední, šestou Českou Třebovou, kterou porazily 3:0 (14, 13, 16) a 3:1 (-23, 22, 11, 19). Bílovci patří aktuálně 2. místo s pětadvaceti body, prozatím první rezerva Králova Pole posbírala o dva body více. Právě vedoucí KP Brno B hostily novojičínské juniorky, kterým patří s pěti body páté místo. Nový Jičín se musel Brňankám nakonec sklonit po výsledku 1:3 (-19, 22, -18, -21) a 0:3 (-12, -19, -18). Bílovec čeká v sobotu venkovní souboj proti Junioru Brno a Nový Jičín cestuje do České Třebové.