Turnaje, který slouží jako srovnávací a hlavně výběrová akce pro nově se tvořící reprezentační tým děvčat ročníku narození 1993, se zúčastnilo čtrnáct krajských výběrů. Moravskoslezský tým tvořily Petra Kojdová (Frenštát p. R.), Magdaléna Zedníková, Martina Michalíková, Denisa Šusterová, Petra Lazarová, Markéta Kukučová (všechny Mittal Ostrava), Alžběta Folwarczná, Klára Bartková (obě Sokol Frýdek-Místek), Hana Charvátová, Karolína Machýčková (obě TJ Nový Jičín). Lucie Skibová a Lucie Polášková (obě ŠSK Bítovec).

Úvodní den absolvovala děvčata testy v pěti disciplínách. V této těžké konkurenci s náskokem přes 400 bodů zvítězila Petra Kojdová. „Podařilo se jí navázat na úspěch své starší sestry, která testy vyhrála před dvěma lety. Navíc dalších pět našich hráček skončilo do dvacátého místa,“ pochválili svěřenkyně trenéři družstva Radovan Podola a Milan Fajkus.

Po testech přišla na řadu hra. „Ani zde jsme svůj vysoký standard nepovolili a postupně vyhráli nad výběry kraje Pardubického, Zlínského a Jihočeského. Pak se ale trochu projevila únava z předešlého dne a po výhrách nad Vysočinou a Ústeckým krajem klopýtla děvčata po vlastních chybách s krajem Středočeským,“ řekl Podola. I přes porážku postoupila děvčata do finálové skupiny. V ní se moravskoslezský výběr postupně utkal s krajem Olomouckým, Libereckým a Prahou. Tým trenérské dvojice Podola - Fajkus nakonec finálovou skupinu vyhrál bez ztráty setu a zcela zaslouženě se mohl radovat z celkového prvenství.

„Navíc Alžběta Folwarczná ze Sokola Frýdek-Místek byla vyhlášena nejlepší smečařkou a Petra Kojdová z TJ Frenštát pod Radhoštěm nejvšestrannější hráčkou. Za perfektní přístup ale musíme pochválit všechny členky družstva a za skvělou přípravu poděkovat jejich trenérům v oddílech. Výborné podmínky nám vytvořil i Moravskoslezský volejbalový svaz,“ pochvalovali si trenéři družstva Radovan Podola a Milan Fajkus. (sch)