„Do poháru se děvčata probojovala z kvalifikace, ve které uspělo čtyřiadvacet družstev z osmačtyřiceti v rámci České republiky. Následně proběhly čtyři turnaje,“ prozradil za novojičínské družstvo Ivo Vaněček.

„V prvním kole, konaném v Lanškrouně, naše děvčata po výborných výkonech prohrála až ve finále s Frýdkem Místkem a obsadila tak průběžné druhé místo. Ten samý vývoj se opakoval i ve druhém turnaji, který se konal v Bílovci. Tím si mladé volejbalistky vybojovali druhé místo mezi družstvy celé Moravy a připravovala se na souboje proti konkurentkám z Čech,“ řekl Vaněček.

Třetí turnaj se konal v Ústí nad Labem. Zde se již střetla mezi sebou nejlepší družstva z celé republiky a ve velmi vyrovnaných bojích se výborně prezentovala i děvčata z Nového Jičína. Po čtyřech vítězstvích a třech porážkách obsadila čtvrté místo, se stejným počtem bodů, jako druhý a třetí tým, ale bohužel s horším skóre. „Hlavně zbytečná porážka s Opavou nás mrzí dodnes. Naopak, výborný výkon proti Olympu Praha všechny motivoval do posledního turnaje,“ přiblížil Vaněček.

V závěrečném turnaji se již bojovalo o celkové umístění a vytoužené medaile. „Bohužel naše děvčata potkala malá sportovní tragédie, když se ve druhém utkání zranila kapitánka družstva a během zbývajících utkání ji nebyl schopen nikdo nahradit,“ přiznal Vaněček. Sen o medaili se tak rozplynul. Přesto je konečné 5. místo v českém poháru v České republice velkým úspěchem novojičínských děvčat a sportovních tříd na ZŠ Komenského 66. Výborná utkání s takovými družstvy jako je Olymp Praha, TU Liberec a další jsou velkým příslibem do budoucnosti.
Na této výborné reprezentaci města Nový Jičín a sportovních tříd na ZŠ Komenského 66 se podílela tato děvčata: Derková Nela, Dvorská Lucie, Horáková Markéta, Charvátová Hana ©, Kohoutová Lenka, Kostková Petra, Rýdlová Romana, Vaněčková Pavla a Výtisková Nikola, pod vedením trenéra Reného Bárty.

Celkové pořadí v českém poháru 2008/2009: 1. Olymp Praha, 2. BVC Chodov, 3. TU Liberec, 4. Opava, 5. Nový Jičín, 6. Lanškroun, 7. Děčín, 8. Frýdek-Místek. (van)