Na tratích 1,9 km plavání, 94 km cyklistika a 21 km běh zdolal Jaroslava Bryndu z Labe Tri Clubu o dvě a půl minuty, na třetím místě doběhl Tomáš Bednář, necelých čtrnáct minut po vítězi. Nejrychlejší ženou byla Eva Nováková z Triexpert teamu.

Z české špičky v Mělicích chyběl pouze Petr Vabroušek, který z vážných rodinných důvodů musel svůj start odvolat. I když tratě svým profilem na první pohled nevypadaly příliš náročně, v cíli se většina účastníků shodla, že podmínky byly kruté. A to se při sobotním vedru podstatná část běhu odehrála ve stínu borových lesů.

Necelé dva kilometry ve vodě zvládl nejlépe Martínek, s mírným odstupem jej následovali favorité Brynda, Bednář, Wainer, Vrobel a Vodehnal. V cyklistické části jel výborně Brynda, kterého stíhal Vrobel. Wainer ale hned po opuštění depa musel měnit galusku a na čelo závodu ztratil několik minut.

Dvojice Brynda - Vrobel zvládla prostřední disciplínu nejlépe, jejich odstup na další závodníky narostl na téměř deset minut. Na běžecký úsek vyrážel s téměř dvouminutovým náskokem Brynda, ale Vrobel se na něj ve druhém okruhu dotáhl a nakonec jasně zvítězil.

Výsledky – Muži: 1. Vrobel (Ironman Sudoměř) 4:20:44, 2. Brynda (Labe Tri Club) -2:29, 3. Bednář -13:46, 4. J. Wainer (oba Triexpert team) -18:51, 5. Vodehnal (SK OMT Pardubice) -21:31, 5. Velička (X-AIR Ostrava) -23:51.

Ženy: 1. Nováková (Triexpert team) 5:18:46, 2. Maňasová (AC Start K. Kary) -32:29, 3. Tylšová (TJ Maratonstav) -49:55.