„Z naší strany to byl bohužel fatální výbuch. Nevím, co k tomu říct," hledal jen těžce slova, po nečekaně hladké porážce, trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Kopřivnici nevyšel už vstup do nedělního dopoledního utkání, když kupila technickou chybu za chybou a ve 12. minutě prohrávala 2:6. Čtyřbrankový náskok si pak domácí mužstvo trenéra Hrabala udržovalo i nadále, ale při vedení 10:6 se Kopřivnice dokázala dostat na dostřel.

Ve 21. minutě totiž snižoval navrátilec po dlouhodobém zranění Unger na 9:10. Právě první Ungerův duel v sezoně byl jediným kopřivnickým pozitivem v zápase. V závěru prvních třiceti minut mohl Petřík ze sedmičky vyrovnat na 11:11, ale proti byl matador v domácí brance Kučerka, jenž podal, stejně jako ve druhé části druhého poločasu jeho kolega Magrla výborný výkon. Cement si nakonec do druhé půle odnášel náskok 12:10.

Hraničtí pak vzali osud utkání pevně do svých rukou nedlouho po zahájení druhé půle, Kučerka zavřel klec a Kopřivnici navíc nešlo vůbec nic. Ve 43. minutě tak domácí Cement vedl 19:12 a neohroženě směřoval za pátým vítězstvím v ročníku, které se nakonec zastavilo až na rozdílu třinácti branek.

Kopřivnici navíc vůbec nenahrály výsledky jejich konkurentů, neboť všechny tři celky (kromě Hranic ještě Frýdek-Místek a Nové Veselí), které měly před víkendem o bod více, zvítězily a na Vávrovu družinu mají nyní k dobru tři body.

„Byl to pro nás důležitý zápas, který jsme bohužel nezvládli. Nedokázali jsme si vytvořit tlak naši pohyblivou hrou, na což jsme sázeli a zklamali jsme na všech frontách. Třeba ze spojek jsme dali jeden gól. Hranice nám zkraje druhého poločasu odskočily na rozdíl šesti branek a zbrklou hrou jsme to pak absolutně nezvládli. Navíc jsme udělali šíleně moc technických chyb. S postupem času to byl z naší strany zoufalý výkon. Je vidět, že na nás leží deka. Výkonnostně na to máme, ale psychicky to bude strašně těžké zvládnout," uvědomuje si Vávra, jehož týmu citelně scházel zraněný Rachač, jenž tentokráte nechodil ani na sedmičky.

Extraliga házenkářů, 13. kolo:
TJ CEMENT HRANICE - KH KOPŘIVNICE 29:16 (12:10)

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 4/1 – 7/3. Vyloučení: 11:4. Diváci: 275.

Nejvíce branek Hranic: P. Magrla 8, Diviš 5/1, Horut a Mičkal po 4.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Rachač, Zima 1, Jan Gřes, Hečko, Mička, Petřík 4/3, Jiří Gřes 2, Unger 4, P. Fulnek, Hanus 4, Mynář 1, Bukovský. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylé výsledky 13. kola:

Lovosice - Jičín 28:30, Karviná - Nové Veselí 29:30, Plzeň - Litovel 33:20, Frýdek-Místek – Brno 26:21, Zubří – Dukla Praha 24:29.

Tabulka:1. M.A.T. Plzeň 13 10 0 3 394:315 20
2. HC ROBE Zubří 13 10 0 3 387:352 20
3. Město Lovosice 13 9 1 3 412:354 19
4. Dukla Praha 13 8 0 5 393:358 16
5. HCB Karviná 13 7 0 6 385:385 14
6. KP Brno 13 7 0 6 341:345 14
7. HBC Ronal Jičín 13 6 0 7 321:336 12
8. SKP Fr.-Místek 13 5 0 8 355:367 10