Kategorii mužů do 18 let ovládl oderský Vít Šrámek a na 4. místě pak dojel další oderský závodník Patrik Rudolf. Druhý skončil v hlavní kategorii s téměř 2,5minutovou ztrátou na Boudného Václav Ježek a třetí místo si z Oder odvezl specialista na cross country Matouš Ulman. Čtvrté a páté místo obsadili bikeři formace Toyota Dolák Jan Hruška a Ondřej Fojtík. Závod žen vyhrála Denisa Stodůlková. Její největší soupeřky Michaela Procházková a Jana Kyptová v Odrách chyběly.

Organizátoři Oderské mlýnice připravili pro závodníky a diváky výbornou sportovní akci. Fanoušci s řehtačkami, pokličkami a dalšími pomůckami i s desítkami povzbudivých nápisů a vzkazů na trase vytvořili nezapomenutelnou atmosféru všem závodníkům. „Já si myslím, že se celá akce povedla. Jediné, co nám trošku nevyšlo, bylo počasí. Hlavně na ten dětský závod, kdy dětem pršelo, ale na druhou stranu i přes deštivé počasí tam bylo nějakých 250 dětí na startu a v dospělém závodě se počasí trošičku zlepšilo, ale i přesto bylo na startu přes 1000 lidí," uvedl ředitel závodu Petr Konečný. Kladné ohlasy ihned po závodě byly důkazem, že se další ročník Oderské mlýnice opravdu vydařil. „Jsme moc spokojení, protože si myslím, že i když bylo nepříznivé počasí, tak přišlo na start kolem 1350 jedzců dohromady ve všech kategoriích, včetně dětí.

A to je nádherné. První ohlasy byly výborné. Samozřejmě to stoupání na mlýnici, kde to bylo obsypané diváky, mělo velký ohlas. Bylo to tam pomalované vzkazy dětmi ze spálovské školy a i lidmi, co přišli. Ti také dostali možnost napsat vzkaz pro své závodníky. Výborní byli i bubeníci z Oder a také spíkr jak v areálu, tak v mlýnici, kde byla atmosféra asi nejlepší v historii," osvětlil cyklistický svátek na Odersku Petr Konečný. Organizátoři v čele s ředitelem závodu Petrem Konečným tak opět dokázali, že umí nabídnout opravdu výborný závod s vynikající sportovní atmosférou.

Z výsledků:

Muži Elite: 1. Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB) 1:54,50 hod., 2. Václav Ježek (Alpine Pro Author Team), 3. Matouš Ulman (Scott&Hagget – Superior).

Muži 17–18 let: 1. Vít Šrámek (2K Bike Club Odry) 2. Martin Piruch, 3. Jan Procházka, 4. Patrik Rudolf (Odry).

Muži 19–29 let: 1. František Klouček (Alpine pro–Author Team)

Muži 30–39 let: 1. David Kníže, 2. Milan Bachman, 3. Martin Koblasa.

Muži 40–49 let: 1. Svatopluk Janečka (Nissan Dolák), 2. Pavel Padrnos (CBASE), 3. Pavel Jiřena (Author Masters)

Muži 50–59 let: 1. Václav Kocián (Author Masters), 2. Zbyněk Schindler, 3. Pavel Podola.

Muži nad 60 let: 1. Petr Krupička, 2. Pavel Podešva, 3. Jiří Vodička.

Ženy 17–18 let: 1. Martina Kukulová (Oknoplast Šumperk).

Ženy 19–29 let: 1. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna–Specialized MTB)

Ženy 30–39 let: 1. Hana Nenadálová (Maraton.cz)

Ženy 40–49 let: 1. Marcela Prskavcová (Six Monkeys)

Ženy nad 50 let: 1. Hana Pezová1 (Autodoprava Jan Peza) (dtb)