Hned z kraje utkání nezvládl Nový Jičín přesilovou hru, když Vaněk zachytil nepřesnou rozehrávku a překonal Iláše. V 15. minutě se pak domácí prosadili ve vlastní přesilové hře a v samotném závěru třetiny se trefil Červenka. Porubská útočná síla se ukázala i v prostředním dějství a Flašarovi svěřenci nekladli přílišný odpor. Tři trefy během tří minut pak znamenaly vedení Poruby 6:0.

První dvojnásobnou početní výhodu sice domácí nevyužili, ale následně se trefil pod víko Ilášovy klece Červenka. Když pak šli Novojičínští znovu do tří, přidal pátou branku Ostravanů opět Červenka a v pokračující klasické přesilovce přidal šestý zásah Chaloupka.

Po nástupu do třetí části mohl snížit Kalus, jenž se s Novým Jičínem v létě tradičně připravuje na sezonu v zahraničí, ale mířil nad branku. Když se pak neujaly ani šance Ohery, Mráze nebo Horáka, udeřili v poslední minutě zápasu znovu domácí, kteří podruhé uspěli v oslabení, když se za Ilášova záda trefil opět Chaloupka.

„Dostali jsme školení od velice kvalitního týmu a já jsem jenom rád, protože některým klukům po výhře nad Přerovem narostl hřebínek. Poruba je o třídu výše než my. My budeme hrát o jiná místa než Poruba, která jede na postup. Nejvíce mě ale naštval přístup kluků, kteří to po několika vyloučeních a brankách zabalili. Jedná se o přípravu, takže není co řešit. Stále zkoušíme. Mohli se ale ukázat kluci, kteří hrají málo nebo nejsou v základu, a musím říci, že mě opravdu zklamali. Ale soupeři musím pogratulovat," vyjádřil se po utkání pro klubový web Poruby kouč Nového Jičína Aleš Flašar, jemuž kromě mladíků z třinecké juniorky chyběl zraněný obránce Prokop, útočníci Pavliš s Hanákem a bratři Chvostkové.

Poslední přípravné utkání před startem druholigové sezony odehrají hokejisté Nového Jičína ve středu 10. září od 18 hodin na ledě přerovských Zubrů. V dosavadních šesti přípravných střetnutích mají Novojičínští na svém kontě tři vítězství a tři porážky.

HC RT Torax Poruba - HC Nový Jičín 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)

Branky: 3. Krayzel (Vaněk), 15. Kilnar (Prokop), 19. Slavík (Červenka), 27. Červenka (Krayzel), 28. Červenka (Slavík), 29. Chaloupka (Slavík), 37. Červenka (Chaloupka, Hulva), 60. Chaloupka (Krayzel, Gleich).

Vyloučení: 5:9. Využití: 4:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 104. Rozhodčí: Mrkva Kuchař, Stonavský.

Nový Jičín: Iláš Hruška, Cabák, Horák, Vnenk, Vašut, Pelikán Kalus, R. Gebauer, Mráz, Gogolka, Kacíř, Ohera, Kabeláč, Mikšan, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm