Děvčata v silné konkurenci, po vyrovnaném boji, prohrála 1:2 s pozdějším vítězem z Prostějova a nakonec obsadila pěkné 3. místo.

Chlapci rozjeli kvalifikaci výborně a hned v prvním utkání jasně přehráli rovněž školu z Prostějova 2:0. Ve finále o postup na mistrovství pak nastoupili proti škole ze Zlína, která měla v Bojkovicích téměř domácí prostředí. Před zaplněnou halou se v prvním setu rozpoutal boj o každý míč, který dospěl až do závěrečné koncovky (23:23), kde se ukázala větší vyhranost a zkušenost chlapců z Nového Jičína, jež vyhráli první set nejtěsnějším výsledkem 25:23. Ve druhém setu se Nový Jičín ještě zlepšil a nedal Zlínu šanci na zvrat v utkání. ZŠ Komenského 66 si tak po vítězství v kvalifikaci zajistila účast na Mistrovství ČR ZŠ ve volejbalu pro rok 2012, které se bude konat v Liberci na konci března.

„K výbornému výsledku gratulujeme a přejeme na mistrovství co možná nejlepší výsledek,“ řekl za ZŠ Komenského 66 René Bárta.

Školu Komenského 66 a město Nový Jičín reprezentovali: Martin Janírek, Jan Václavík, Ondřej Rýc, Tomáš Koptík, Jiří Krejsa a Ondřej Hrůzek z 8. C a Tomáš Studený, Daniel Rýc a Dominik Richter z 9. C. Trenér Oldřich Valenta.