Do finále se probojovalo 6 škol z celé republiky a byly rozlosovány do dvou skupin po třech družstvech. Z každé skupiny postupovala dvě družstva do semifinále. Novojičínští kluci porazili v základní skupině domácí družstvo Liberce 2:0, pak ale ve vyrovnaném utkání prohráli s týmem Příbrami 1:2. I to jim však zajistilo postup do semifinále proti vítězi skupiny B, Brnu. Po prvním prohraném setu se ve druhém chlapci zvedli, přidali na důrazu a vybojovali si třetí rozhodující set. V něm se stav přeléval z jedné strany na druhou, až nakonec kluci vyhráli nejtěsnějším výsledkem 15:13 a postoupili tak do vytouženého finále.

Ve finále se znovu střetli s Příbramí, která v druhém semifinále nedala šanci Plzni. Ve finále však chlapci z Nového Jičína, po euforii ze semifinále, na Příbram vletěli a v krásném zápase zvítězili 2:0.

Stali se tak Mistry republiky ve volejbale škol kategorie VI. B pro rok 2012. Letošní ročník má navíc i mezinárodní finále, takže vítěz republikového finále ČR si zajistil účast na Mistrovství světa ISF konaném v červnu ve Francii.

ZŠ Komenského 66 Nový Jičín a město Nový Jičín reprezentovali: Krejsa J., Ordelt P., Václavík J., Moravčík J., Rýc O., Hrůzek O., Koptík T. VIII.C, Rýc D., Majer J. a Studený T. IX.C. Trenér Oldřich Valenta

Konečné pořadí: 1. ZŠ Nový Jičín, 2. ZŠ Příbram, 3. SPŠ Brno, 4. SPŠ Plzeň, 5. Gymnázium Ústí n. Labem, 6. Gymnázium Liberec.