Své o tom ví tým FU Kopřivnice, který se utkal s SVP Tsunami Příbor B, a pokud chtěl mít kopřivnický tým reálnou možnost dostat se do postupové skupiny, musel zvítězit. FU začalo výborně a vypracovalo si rychle vedení 3:0.

Příbor se ale nevzdal a ve druhém poločase dokázal snížit až na rozdíl jednoho gólu. FU už si však vítězství vzít nenechalo. Vyhrálo těsně 5:4 a přiblížilo se druhému Příboru na rozdíl jednoho bodu.

Tabulka mohla být ještě vyrovnanější, ale Mniší si neporadilo s průměrným Komaxem Kunčice B, kterému podlehlo 3:5, a ztratilo tak důležité 3 body. Nejočekávanější zápas, mezi dosavadním lídrem Jokerit Kopřivnice a 1. FSC Callibrum Frýdek-Místek, byl na programu ve 12.30.

Od začátku zápasu bylo jednoznačně aktivnější a nebezpečnější Callibrum, které si vytvářelo spoustu nebezpečných šancí, ale Jakub Medek v brance Jokeritu svůj tým výrazně držel. Do vedení se dostal Jokerit zásluhou Kociána, za Callibrum vyrovnal z přímého kopu Jakub Teplý. Po něm se ještě trefil Kučera a dvakrát Kovalík, Callibrum vedlo 4:1 a stále bylo hodně aktivní a vytvářelo si další šance.

Jokeritu se ovšem podařila nevídaná věc, když nejprve Šimek vstřelil gól na 2:4, poté Huška neskutečnou ranou do růžku Šebestovy branky snížil na 3:4 a Kružliak vyrovnal na 4:4. Nakonec 20 sekund před koncem rozhodl utkání svojí druhou brankou Kocián a Jokerit vyhrál 5:4.

Výborný zápas, který se celou dobu nesl v duchu fair play, kdy hráči na obou stranách přiznávali sporné auty a rohy, přinesl důležitou výhru pro Jokerit, jež může být v konečném účtování rozhodující, i když v nadstavbové části se spolu utká nejlepších 6 týmů ještě jednou a v tak vyrovnané tabulce může každý prohrát a žádný zápas nebude mít favorita.

Šesté místo si nakonec vybojovala Delta Frýdlant, která otočila zápas s Tlapičkami až v závěru utkání, a odsunula tak z 6. místa Ozon Kunín. V boji o záchranu bude rovněž důležitý každý zápas, neboť i tam jsou týmy od sebe seřazeny s minimálním bodovým rozdílem.

Výsledky 10. a 11. kola I. okresní třídy futsalu
SVP-Tsunami Příbor B - FSC Komax Kunčice p. O. B 7:5 (2:2)
Branky: Gottlicher Jiří 3, Potůček Radek 2, Krpec Jakub, Mičaník Vladimír Petrželka Dalibor 2, Ditter Martin, Mazoch Michal, Žáček Tomáš

Mniší - Ozon Kunín 6:3 (4:2)
Branky: Čevela Filip 3, Jalůvka Jiří, Trán Tomáš, Velička Lukáš Růža Pavel 2, Wessely Michal

FU Kopřivnice - SVP-Tsunami Příbor B 5:4 (3:0)
Branky: Bednář Jiří 2, Polášek Martin, Závodný Jiří, Štěpán Milan Gottlicher Jiří 2, Krpec Jakub, Mičaník Vladimír

FSC Komax Kunčice p. O. B - Mniší 5:3 (3:1)
Branky: Ditter Martin 3, Žáček Tomáš 2 Jalůvka Jiří, Trán Tomáš, Velička Lukáš

Ozon Kunín - Jokerit Kopřivnice 1:7 (0:5)
Branky: Růža Pavel Šimek Radim 5, Hanzelka Radek, Kružliak Petr

TJ Vanabi Kopřivnice - FU Kopřivnice 2:5 (1:3)
Branky: Chytil Roman, Rotter Vítězslav Bednář Jiří 2, Závodný Jiří 2, Petráš Radek

Jokerit Kopřivnice - Callibrum Frýdek-Místek 5:4 (1:3)
Branky: Kocián Ondřej 2, Huška Jan, Kružliak Petr, Šimek Radim Kovalík Tibor 2, Kučera Petr, Teplý Jakub

M. K. Olešná Frýdek-Místek - TJ Vanabi Kopřivnice 5:6 (0:5)
Branky: Šponiar Jan 3, Kaňok Vítězslav, Weber Rostislav Chytil Roman 2, Solanský Jakub 2, Navrátil Marek, Rotter Vítězslav

Callibrum Frýdek-Místek - Bidolido Team Nový Jičín 5:0 kontumačně

Delta Frýdlant n. O. - M. K. Olešná Frýdek-Místek 5:5 (2:2)
Branky: Janíček Jiří, Němec Lubomír, Pergler Josef, Tomášek Radovan, Vybíral Daniel Šponiar Jan 3, Trněný Jakub, Válek Martin

Bidolido Team Nový Jičín - R. T. Hukvaldy B 0:5 kontumačně

R. T. Hukvaldy B - Delta Frýdlant n. O. 6:7 (5:3)
Branky: Olbert Michal 3, Černík Tomáš 2, Fulnek Matěj Němec Lubomír 4, Blahuta Jaroslav, Pergler Josef, Vybíral Daniel, ČK: Černík Tomáš

Pořadí střelců, 29 branek: Teplý Jakub (Callibrum Frýdek-Místek), 20 branek: Smolarčík Jan (Ozon Kunín), 17 branek: Bednář Jiří (FU Kopřivnice), 15 branek: Šimek Radim (Jokerit Kopřivnice), 13 branek: Potůček Radek (SVP-Tsunami Příbor B), 12 branek: Kružliak Petr (Jokerit Kopřivnice), Němec Lubomír (Delta Frýdlant n. O.), 11 branek: Čevela Filip (Mniší), 10 branek: Jalůvka Jiří a Lichnovský Jaroslav (oba Mniší), Petrželka Dalibor (Komax Kunčice p. O. B), Závodný Jiří (FU Kopřivnice)

-mak-