Zleva na stupních vítězů: Gadžimurat (Kladno), Vašinka (Tichá), Kairzhan (Vítkovice).

Dařilo se však i ostatním tichavským zápasníkům. První listopadovou sobotu nenašel tichavský borec přemožitele ve své váhové kategorii do 40 kg na mistrovství ČR mladších žáků ve volném stylu ve sportovní hale v Teplicích. Postupně porazil na lopatky Rairzhana i Rapatova z Vítkovic, Lébla z Kladna a ve vyrovnaném utkání Gadžimurata z Kladna. Tímto triumfem si vybojoval svůj již třetí titul mistra ČR.

„S každým to bylo vyrovnané. Hodně dramatické to bylo třeba s kladenským Gadžimuratem. Mirek hodně chce a to se mi na něm líbí," ocenil výkon svého svěřence tichavský trenér a vedoucí Zdeněk Liška. Václav Petr ve váze do 80 kg po dvou vítězstvích a jedné porážce v boji o bronzovou medaili nestačil na Pince z Mariánských Lázní, a umístil se tak na konečném 4. místě.

Týden před teplickým úspěchem vybojoval Miroslav Vašinka titul mistra ČR také v zápase řeckořímském pro letošní rok 2012. Po pěkném technickém výkonu porazil na lopatky Gadžimurata z Kladna i Kairzhana ze Sokola Vítkovice. Oddílový kamarád Václav Petr se ve váze do 80 kg umístil na pěkném 6. místě.

Uplynulý měsíc se konal také 41. ročník Velké ceny Třince v zápase řeckořímském pro žáky, kadety a juniory za účasti 155 závodníků z 22 oddílů z Česka, Slovenska, Polska, Německa a Maďarska. Z tichavských závodníků v přípravce žáků Matěj Zátopek (váha do 40 kg) vybojoval bronzovou medaili.

V kadetech se Martin Šoukal (váha do 69 kg) umístil na 5. místě a žák Ondřej Šrámek (váha do 47 kg) skončil na 7. místě. Tichavští zápasníci se připravují dvakrát týdně. „Kluci na sobě musí pořád makat a snad se budou naše úspěchy jenom rozrůstat," přeje si bývalý zápasník, který trénoval také novojičínský oddíl, Zdeněk Liška.