Ve váze do 66 kg bojoval v barvách závišického juda již tradičně Adam Kahánek. Jeho prvním soupeřem v pavouku byl Dominik Kousal z Polné. „Na pečlivě připravený a oblíbený chvat sode curi comi goši nenašel Kousal odpověď a bylo z toho vítězství na ippon," vracel se k výhře zavišického judisty trenér Libor Kahánek. Ve druhém kole čekal na Adama Kahánka Jiří Petrášek z JC Plzeň. „Tento západočeský klub je baštou výborných judistů, proto byla situace hodně těžká. Adam se neuchýlil pouze k bránění, ale cílenými útoky tlačil na soupeře od začátku zápasu. Útočná taktika slavila úspěch a v polovině zápasu se opakovaně nastoupený chvat harai goši podařilo dotáhnout do vítězného konce," pokračoval trenér závišických judistů Libor Kahánek.

close V Ostravě se před nedávnem konal judistický turnaj mužů a žen ze seriálu Českého poháru, Grand Prix – Memoriál Jana Stankoviče. zoom_in

Další utkání s Matějem Sedmidubským z USK Praha už bylo v rámci semifinále a mělo rozhodnout, kdo se utká v boji o zlato. Nesmírně vyrovnaný souboj v základním čase vítěze neurčil, a tak přišlo nastavení – golden skóre. „Jelikož se oba soupeři dobře znají z domácích kolbišť, ani tady neměl nikdo převahu. Asi v půlce prodloužení zaútočil Adam chvatem ouči gari, soupeř kontroval a oba soupeři spadli na bok. Fandové obou táborů se radovali, že zvítězil právě jejich oblíbenec, ale vítěze nebylo lehké určit, tak přišel ke slovu kamerový záznam. A ani tady neměli rozhodčí lehkou úlohu. Teprve až po několika zhlédnutích nakonec určili vítězem Sedmidubského, který byl v době dopadu otočený o několik centimetrů líp," komentoval smolnou porážku závišického borce Libor Kahánek. V posledním utkání o bronz se Adam Kahánek střetl s vítězem oprav, s domácím Tomášem Köhnem. Situace byla podobná jako v semifinále. Rozluštění tajenky o vítězi ale tentokrát dopadlo dobře pro Kahánka. „V golden skóre bodoval na yuko a odvezl si z krajské metropole bronzovou medaili," dodal závišický trenér.

close V Ostravě se před nedávnem konal judistický turnaj mužů a žen ze seriálu Českého poháru, Grand Prix – Memoriál Jana Stankoviče. zoom_in

Ve váze do 100 kg se pral druhý zástupce Judo Závišice Ondřej Číp. Tato váha byla kupodivu slabě obsazena a o vítězství bojovali jen dva judisti. O zlato s ním usiloval taky domácí Jan Pravda. „Duel spěl s nerozhodným skóre ke konci. Necelou půlminutu do závěru ale Ondřej špatně došlápl a odneslo to podvrtnuté koleno. S tímto zraněním už pokračovat nešlo, a tak i přesto, že měl závišický judista jen jeden nevydařený zápas, bral z Ostravy stříbrnou medaili," řekl závěrem hlavní muž závišického juda Libor Kahánek.