Závišické barvy hájil mezi muži v nejvyšší hmotnostní kategorii nad 100 kg junior Václav Jašek. Čerstvý mistr světa Lukáš Krpálek se bohužel tohoto turnaje nezúčastnil, a tak se konfrontace s nejlepším judistou nekonala. Mezi pěti nejtěžšími borci dokázal závišický judista prodat poctivou tréninkovou přípravu.

Nejprve zvítězil na ippon nad Mazenem Debsem z SKKP Brno. Poté prohrál těsně na wazari s Milošem Steklým z Chlumce nad Cydlinou, aby v následném zápase porazil děčínského Jakuba Johna rovněž na ippon. V posledním utkání sice podlehl opět těsně na wazari litoměřickému Janu Maškovi, ale v konečném součtu to znamenalo skvělé třetí místo! Na závěr závišický judista bojoval ještě v kategorii bez rozdílu vah a i tady se mu dařilo. Zopakoval zde umístění z nejtěžší váhové kategorie a domů si z Brna odváží dvě medaile bronzového lesku!

V dorostenecké kategorii ve váze do 73 kg se pak na brněnském tatami představil Filip Hanzelka. V prvním kole porazil Jindřicha Janečka z Bruntálu a ve druhém pak vršovického Miroslava Jindru. Pak přišla první porážka od pozdějšího finalisty příbramského Viléma Kuby. V opravách si potom Hanzelka připsal další dvě výhry. Pak následovalo důležité utkání v souboji o třetí příčku, kde bohužel těsně podlehl Alexandru Sojkovi z Bruntálu a zůstal tak pod stupni vítězů.