Závišický pohár, na kterém se představilo téměř sedmdesát nejmladších nadějí, měl letos atmosféru velkého turnaje, protože byl rozhodcovskou komisí vybrán pro praktické závěrečné zkoušky frekventantů kurzu rozhodčích.

„Bylo tak možno v praxi vidět, jak funguje systém snímání zápasů několika kamerami a následně se pouští zpomalené záznamy pro nanejvýš spravedlivá rozhodnutí. Tento systém je prozatím používán pouze na velkých mezinárodních turnajích a na zápasech mistrovství republiky. Patnáctka mladých rozhodčích se tak svými dobrými výkony postarala o bezchybný chod soutěže,“ prozradil jeden z hlavních organizátorů zdařilého klání pro nejmladší judisty a trenér Judo Závišice Libor Kahánek.

Závišický oddíl vyslal na domácí tatami dvanáct benjamínků a zlaté medaile a poháry vybojovalo pět domácích judistů, když navíc František Bajer a Štěpán Michálek vyhráli všechny své čtyři zápasy. Dalším třem závišickým zástupcům pak stačily k triumfu dvě výhry, po kterých si pro zlato došli Klára Brusová, Beata Šustalová a Ondřej Bogár. Stříbrný kov získal Jan Michálek a bronzové medaile získalo šest závišických benjamínků – Veronika Čapková, Jan Hajník, Matěj Olajoš, Alexandr Londin, Dominik Vojvodík a Ladislav Bajer.

VÍTĚZOVÉ TROJBOJE! Horní řada zleva: Hana Rosová, Nela Činčalová, Sandra Hrabovská, Lucie Fabíková, Patricie Chalupová. Sedící zleva: René Novotný a Matyáš Raitr.
Naděje Laguny se blýskly v Polsku

V kategorii týmů získal pohár za 1. místo oddíl z Nového Jičína, který zvítězil před druhým opavským Slezanem a bronzovým domácím výběrem. „Všichni ocenili skvělou práci rozhodčích, pořadatelů a samozřejmě odvážné představení nejmenší judistické generace. Díky patří taky generálnímu sponzorovi akce, kterou byla firma Czechoslovak Group, která se podílela na zajištění krásných cen pro všechny účastníky soutěže,“ zhodnotil zdařilou akci Kahánek.

DAŘILO SE I ŠTRAMBERSKÝM NADĚJÍM

 Mladým judistům ze Štramberka se v Závišicích dařilo.Zdroj: Judo Štramberk

Na Závišickém poháru nechyběli ani zástupci sousedního Štramberka, kteří vybojovali několik medailových pozic. „Závišický oddíl se vytáhl. Byla to soutěž opravdu na úrovni a i větší oddíly by se mohly učit,“ ocenil průběh zdařilého turnaje pro nejmenší judisty trenér štramberského oddílu Josef Štábl.

Zlato dovezl pod Trúbu Daniel Marek, jenž s přehledem zvítězil ve váze do 26 kilogramů, navíc sám váží o pět kilogramů méně, a který tak potvrdil předchozí zdařilé vystoupení v Hranicích na Moravě, kde uspěl ve všech případech před limitem. V Závišicích si pak pověsil zlato na krk i jeho bratr Daniel a třetí triumf pro Štramberk pak vybojoval Jonáš Kačor.

Stříbrné pozice pak obsadili bratři Zímové – Lukáš a Josef a více než 3. příčka se čekala od Jakuba Štichauera. Nepopulární čtvrté místa, která i tak odměnili pořadatelé pohárem, si připsali Daniel Jelič a Adéla Horáková. 

Zimní stadion ve Studénce. Ilustrační foto.
Zimní stadion ve Studénce letošní sezonu nestihne