Závišický Rýpar vybojoval na Českém poháru cenný bronz

/FOTOGALERIE/ Nejúspěšnější judistický oddíl z Novojičínska hlásí další výrazný úspěch! Dorostenecký talent závišického oddílu Radek Rýpar totiž před nedávnem vybojoval na závodech Českého poháru v Ostravě, kde v nabité mezinárodní konkurenci bojovali v nové atletické hale žáci a dorostenci, cenný bronz.

6.4.2017

Radek Rýpar ze Závišic (vpravo) zvládl při závodě Českého poháru porazit v boji o 3. místo ruského protivníka. Foto: TJ Závišice

Radek Rýpar, který se představil ve váhové kategorii do 60 kg, ve které se představil úctyhodný počet 41 judistů, načal cestu za medailovým umístěním vítězstvím nad Záhořem z Domažlic, kterého porazil díky dobře načasované nožní technice a následné rychlé práci na zemi. Po následném triumfu ve druhém kole pak čekal na závišického borce pozdější finalista, kterým byl Polák Tylko z Wisly Krakow.

„Už v první minutě vedl Radek po chvatu sumi gaeši na wazari. Polák ale skóre ke konci srovnal a šlo se do prodloužení. V jeho závěru dostal Rýpar sporný trest šido a nešťastná prohra jej odsoudila do bojů v opravách," vzpomínal trenér úspěšné judistické líhně ze Závišic Libor Kahánek, jehož svěřenec pak na úvod oprav slavil výhru, ale další zápas proti Poláku Kocimovi byl o poznání těžší.

Rýpar sice ztrácel, ale poté předvedl nervy ze železa a ukázkovým chvatem poslal Kocimu na čistá záda a posunul se blíže pódiu. Následně pak Rýpar našel recept na silový styl Poláka Krola a díky chytrému kontra chvatu ura nage byl jednu výhru od 3. místa.
Poslední překážkou k bronzu byl poražený semifinalista Rus Maksim Pit. „Boj s tímto tjumenským borcem nepoznal v základním čase vítěze, a tak se muselo rozhodovat v golden skóre. Tady Radek uplatnil obrovský přehled opět při práci na zemi a po perfektně nasazeném škrcení se Rus nakonec vzdal. Celý turnaj měl navíc punc velké evropské soutěže," cenil si Kahánek vybojovaného bronzu.

VELMI DOBŘE SE PŘEDVEDL TAKÉ HANZELKA

Kromě bronzového Rýpara se ve stejné váhové kategorii představil ještě jeho oddílový kolega Filip Hanzelka, jenž se probíjel ze druhé strany pavouka, a který na úvod porazil na ippon domažlického Šerlu. Následoval jasný skalp Poláka Wojczyka a Hanzelkovu vítěznou jízdu ukončil až pozdější vítěz Lukáš Kratochvíl z SKKP Brno.

V opravách si závišický dorostenec poradil s medailovým aspirantem Lukášem Kremlou z Teplic, ale v následném utkání mu vystavil definitivní stopku frýdecko-místecký Vojtěch Kubala. I přesto však Hanzelka předvedl velmi dobrou stupňující formu, se kterou v moravskoslezské metropoli dokázal porazit řadu špičkových judistů.

Ve váze do 73 kg pak ještě sbíral zkušenosti poslední závišický reprezentant Daniel Žárský, jenž premiérově okusil atmosféru velkých mezinárodních závodů. „Tentokrát sice pocit vítězství neochutnal, ale rval se jako ostřílený borec a nic nedal soupeřům zadarmo," řekl závěrem Kahánek.

6.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Tisíce lidí přišly 27. listopadu na náměstí v Novém Jičíně, aby podpořily požadavky studentů a Občanského fóra. Mezi nimi bylo i mnoho komunistů.

Komunisté chtěli i nadále budovat socialismus

Automobil se srazil s bagrem

Nový Jičín vzdoroval favorizovanému Brnu poločas

/FOTOGALERIE/ Prvoligoví basketbalisté Nového Jičína vyzvali ve 4. kole Českého poháru aktuálně 10. celek Kooperativa NBL z Brna a týmu mladého slovinského kouče Dejana Jakary nakonec podlehli 48:81.

Evidence lidí na úřadu práce pořádně prořídla

V desátém měsíci letošního roku míra nezaměstnanosti na Novojičínsku klesla na 3,1 procenta.

Cenu svatého Martina letos dostanou opět dva lidé

Podobně jako v roce 2011, i letos obdrží Cenu svatého Martina udělovanou městem Frenštát pod Radhoštěm dva lidé.

Frenštátská Astra se podruhé zapojí do Noci divadel

Třetí listopadová sobota bude v Centru volného času Astra ve Frenštátě pod Radhoštěm a na mnoha dalších místech republiky patřit akci s názvem Noc divadel.