Cyklistická sezona pokračuje v plném proudu a novojičínský Forman Cinneli se už dnes představí na startu závodu světového poháru z Frýdku-Místku do Brna, jež je součástí závodů Višegrádské čtyřky (V4) kategorie UCI 1.2. Úvodní závod V4, který vyhrál slovenský cyklista Dukly Trenčín Erik Baška, se jel v úterý na polském území. Dnes se startuje v 11.30 ze Zámeckého náměstí ve Frýdku-Místku.

Trasa vede mimo jiné dále přes Palkovice, Kozlovice, Frenštát, Tichou, Valašské Meziříčí, Holešov, Kojetín, Vyškov a Rousínov až do Brna. Cíl bude na atletickém stadionu Základní školy Brno Vinohrady, Mutěnická okolo šestnácté hodiny.

Novojičínský Forman si nominaci na následující tři závody světového poháru vysloužil umístěním v českém poháru, kdy se mu vyvedl především závod v Kyjově, kde se na 17. místě (5. místo do 23 let) umístil Adam Kožušník.

Ještě předtím stihli cyklisté novojičínské stáje absolvovat 180 km dlouhý závod světového poháru Coppa del Porto, 1.2.UCI, v italské Cremoně.

„Na startu bylo 200 závodníků. I přes několik úniků v průběhu závodu vše skončilo hromadným spurtem celého pelotonu. Z našich se nejlépe umístil Rostislav Brokeš na 37. místě. Slibně rozjetý spurt pro našeho spurtéra Edu Hrachovinu zkazil pád přibližně kilometr před cílem. I když výsledek moc nevypadá, jsme s vystoupením spokojeni, jelikož se jednalo o velmi rychlý závod," poukazoval na průměrnou rychlost 49km/h sportovní manažer Team Forman Cinelli Ondřej Bezunk.

Hlavní hvězdou bude Jan Bárta

Dnešní závod, který projede i Tichou a Frenštátem směrem na Mořkov, a bude dále pokračovat na Valašské Meziříčí, zpestří pod hlavičkou reprezentace i Jan Bárta, cyklista profesionální německé stáje NetApp.

Cyklisty prověří především kopce Hostýnských vrchů Troják a Tesák, které ještě ztíží špatná předpověď počasí.

„Tyto kopce budou opravdu přísné. Vzhledem k tomu, že to je opravdu těžký závod a počasí má být zajímavé, tak uvidíme, co se podaří. Cílem je umístění do 20. místa," předeslal ambice novojičínské stáje Bezunk, jenž řadí k favoritům závodu polské týmy, v čele s CCC Polsat, nebo české zástupce Duklu Praha a Bauknecht-Author.