V roce 2023 se atletka Karolína Maňasová ve svých 19 letech zařadila svým osobním rekordem 11,26 na druhé místo historických českých tabulek, hned za Jarmilu Kratochvílovou. „Byla to velká euforie. Doběhla jsem s Američankou Jurou Levy a věděla jsem, že byla o kousek přede mnou. Když jsem viděla čas 11,26, myslela jsem si, že to bude 27 nebo 28. Pak se čekalo na přezkoumání kamery a nakonec tam bylo 26. Brečela jsem, trenér brečel, všichni jsme brečeli,“ vzpomíná na radostné chvíle v loňském roce nadějná sprinterka.

Usain Bolt jako „srdcovka“

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byla atletka a sprinterka Karolína Maňasová, moderuje Kateřina Součková, 23. května 2024, Ostrava.Hostem podcastu Ostravské ozvěny byla atletka a sprinterka Karolína Maňasová, moderuje Kateřina Součková, 23. května 2024, Ostrava.Zdroj: Deník/Jan Lakomý K atletice jí přivedly školní závody, po kterých začala následně s Irenou Šádkovou v Novém Jičíně trénovat. „Otevřela mi dveře do atletiky, do které jsem se zamilovala. Je důležité, aby vám daný sport váš první trenér neznechutil. Sama mi už tehdy řekla, že budu sprinterka, protože můžu běhat jenom krátce, rychle a bez překážek,“ uvádí v podcastu Maňasová, která v současné době vyhlíží olympiádu v Paříži. Účast ale zatím jistou nemá.

V úterý 28. května 2024 ji mohou fanoušci vidět v akci na atletickém mítinku Zlatá tretra, kam se opět vrátil závod ve sprintu žen na 100 metrů.

Všechny díly podcastu najdete ZDE.

„Nikdy v životě bych nepomyslela na to, že by se stovka vrátila na Zlatou tretru jen díky mně. Je to pro mě velká pocta,“ řekla Maňasová v podcastu, kde zmínila i její vzor Usaina Bolta, který byl několikrát hlavní hvězdou Zlaté tretry.

Zaposlouchejte se do nejnovějšího dílu zde na webu, na YouTube, Spotify nebo Apple Podcast.

ZLATÁ TRETRA:

Organizátoři Zlaté tretry v Ostravě, která se uskuteční v úterý 28. května na Městském stadionu ve Vítkovicích, postupně oznamují jednu hvězdu za druhou.

Hlavní hvězdou Zlaté tretry je stejně jako loni tyčkařský fenomén Švéd Armand Duplantis, jenž na úvod venkovní sezony posunul vlastní světový rekord na 624 centimetrů.

Předprogram Zlaté tretry začne v úterý 28 května ve 13:45 hodin, hlavní dvouhodinový blok odstartuje v 17:45 hodin slavnostním zahájením. Vstupenky za 100 korun jsou stále k dispozici.