Vlak přijel podle jízdního řádu, konkrétně s příjezdem do konečné stanice v Havířově v 19.28 hodin. „Jeli jsme podle jízdního řádu spoje, který zatím mezi třemi provozovanými nebude. Vyjeli jsme z Prahy a stavěli v každé stanici, kde budeme od pondělka běžně stavět. Palubní personál v průběhu cesty trénoval některé úkony, například usazování cestujících na svá místa po nástupu, vyřizování objednávek nebo komunikaci se strojvedoucím při odjezdu vlaku ze stanice,“ řekl mluvčí dopravní společnosti Aleš Ondrůj.

Žlutý vlak v Havířově nocoval. Zatímco stevardi a stevardky odpočívali před úterní ranní jízdou, ve vagonech se dále pracovalo na dokončování instalace vnitřního vybavení, zejména přípraven jídla.

„Vagony budou připraveny a probíhají v nich dokončovací práce. Cestou jsem osobně zkoušel kvalitu internetového spojení a signálu pro mobilní telefon a neměl jsem problém. Vlak je vybaven zařízením, které signál zesiluje. Přípravna občerstvení bude ve dvou z pěti vagonů. Cestující si budou moci vedle teplých a studených nápojů vybírat z čerstvě připravovaných jídel,“ dodal Ondrůj.

Perlička žlutého expresu
Železniční nadšenci se mohou těšit na vskutku netradiční cestování. Majitel Student Agency Radim Jančura, který svými nápady často překvapuje i své nejbližší, totiž připravuje speciální zážitkovou nabídku. Lidé by mohli strávit cestu dálkového expresu v sousedství strojvedoucího.
„Tuto možnost připravujeme. Samozřejmě za dodržení všech předpisů a bezpečnostních opatření. Lidé by mohli tuto netradiční možnost cestování kupovat nejen pro sebe, ale třeba jako dárek pro své blízké,“ potvrdil mluvčí Aleš Ondrůj.

Protože Havířov bude v prvé fázi cílovou stanicí, zajistil dopravce prostory pro odpočinek svých posádek. „V palubním personálu je mnoho lidí ze zdejšího regionu. Pro ty, kteří nemohou po dojetí vlaku do Havířova odjet do blízkého bydliště a budou se vracet až druhý den ráno, jsme zajistili pokoje přímo v objektu vlakového nádraží. Jde o část budovy, které se netýká připravovaná demolice při rekonstrukci stanice,“ vysvětlil mluvčí.

IC RegioJet bude mezi Prahou a Havířovem cvičně pendlovat po celý týden. Ve čtvrtek pojede speciální propagační jízda, v pátek poprvé s cestujícími, kteří si mohli koupit jízdenku za symbolických 50 korun určených na charitu. První řádný spoj s cestujícími vyjede z Havířova v pondělí v 5.20 hodin.

V havířovské stanici je právě před dokončením pokladna ve žluté barvě dopravce. Vedle jízdenek na vlak si tam lidé budou moci koupit i jízdenky na autobusy Student Agency express nebo mezinárodní jízdenky Deutsche bahn.