Symbolickým milníkem nazývá vedení automobilky Tatra Trucks a. s. otevření zbrusu nového pracoviště diagnostiky vozidel. Jde o vůbec první novou provozní část, která v prostorách Tatry vznikla po jejím převzetí novými majiteli.

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks a. s. začátkem týdne slavnostně otevřela nové diagnostické centrum pro své vozy.

Diagnostika byla za účasti vedení automobilky, jejích akcionářů, partnerů a dalších osobností slavnostně otevřena v úterý 8. září.

„Pracoviště bude, podobně jako to původní, sloužit k finální přípravě vozidel před prodejem zákazníkovi. To znamená, že hlavní technologickou náplní diagnostiky bude kontrola a seřízení vozidel tak, aby mohla být uvolněna do běžného silničního provozu," osvětlil význam pracoviště projektový manažer Evžen Bujnošek.

Vybavení

Technologicky je nové pracoviště vybaveno několika montážními jámami, které umožňují pracovníkům kontrolu vozů zespod. Dále je diagnostika vybavena zařízením pro seřizování brzd a nastavení tachografu i dalšími nezbytnostmi, kterými automobily značky Tatra musí projít po zkušebních jízdách na polygonu.

„V praxi to znamená, že po zajetí vozidel na polygonu přijede auto do myčky, kde proběhne finální očištění, v lakovacím boxu pak opravy případně poškozených nátěrů," prozradil manažer.

Úplně poslední operací diagnostiky před odvedením automobilu na sklad, případně před samotným prodejem, je pak konzervace.

Čtyřicet milionů

Na pracovišti, do kterého společnost investovala zhruba čtyřicet milionů korun, by měly pracovat asi dvě desítky zaměstnanců. Nejedná se přitom o novou halu, diagnostika vznikla v prostorách hlavní montáže.

„Není to nová stavba, je to vestavba do původního prostoru. Snažili jsme se to udělat tak, abychom za co nejméně peněz měli co nejvíce muziky," přiznal generální ředitel Tatra Trucks Petr Karásek. Vzápětí přiznal, že spuštění tohoto pracoviště vnímá vedení podniku jako důležitý krok: „Já osobně to vnímám jako symbol, symbol dovnitř našim lidem. Za poslední roky měli zaměstnanci pořád pocit, že se vše jen ořezává a jde dolů, těžko si představit, co prožívali, když nevěděli, jestli fabrika neskončí. V tuto chvíli se jim i tímto novým pracovištěm snažíme ukázat, Tatra Trucks jde nahoru."

Kopřivnická Tatrovka si v současné době na trhu buduje image zakázkové firmy, která obratně využila děr na trhu. „Protože můžeme jen stěží konkurovat jiným výrobcům nákladních vozidel, rozhodli jsme si pro strategii tržního výklenkáře, tedy udělat z Tatry firmu, která vykrývá mezery na trhu, dělá speciály. Za dva roky se nám podařilo prokázat, že jsme udělali dobře," myslí si generální ředitel Karásek a dokládá to výší tržeb za letošní rok: „Letos převýší čtyři miliardy korun. Roste počet vozidel, které prodáváme, ale ještě rychleji rostou tržby, a to všechno přesto, že jsme ceníky za dva roky nominálně nezměnili."

V budoucnu čeká společnost lepší využití současných prostor. „Připravujeme projekt generelu rozvoje společnosti, tedy celého areálu, kde Tatra Trucks v současnosti využívá přibližně třetinu prostor. Další třetinu využívají jiné firmy, ta poslední je prázdná. Chceme jádro provozů zhustit, udělat, jak tomu říkáme zlatý kříž. Tedy sesunout vše do kompaktního celku a zbytek využít externě pro pronájem, prodej nebo pro nějaké jiné možnostmi," dodal Petr Karásek