Zaměstnanci frenštátského závodu vyrábí širokou škálu senzorů a elektronických ovládacích prvků, jako jsou snímače teploty a hladiny kapalin, čidla v klikách dveří nebo inteligentní baterie a další součástky do motorů.

Největšími odběrateli výrobků jsou automobilové značky Daimler, Ford, Volkswagen, General Motors a BMW. Výroba byla ve Frenštátě pod Radhoštěm zahájena v roce 1995, tehdy závod patřil pod značku Siemens a pracovalo tam 100 zaměstnanců. Práci lidem usnadňují i stroje, které pomáhají k částečné automatizaci celého výrobního procesu. V současnosti zaměstnává firma asi 3000 pracovníků. 

Ředitel závodu Knut Staade sdělil, že díky inovacím a kvalitě, kterou se snaží v závodě udržet, mají silnou pozici mezi výrobci ve svém oboru. Tím jak se automobilový průmysl mění, je nutné aby se i firma přizpůsobila stále větší poprávce po součástkách do automobilů na elektrickou energii. „Hlavním cílem společnosti Vitesco Technologies je stát se předním dodavatelem v oblasti elektrické mobility. Náš závod k tomu aktivně přispívá,“ dodal Knut Staade.

V roce 2007 přešla firma pod koncern Continental. Mluvčí společnosti Lubomír Tuček zmínil, že závod disponuje odborníky v řadě oblastí: od zpracování plastů přes testování a automatizaci až po robotiku. V roce 2015 závod přistoupil k intenzivní digitalizaci a v lednu 2016 začal využívat kolaborativní roboty, kteří značně urychlují zaměstnancům práci. Od ledna 2019 patří frenštátský závod pod mezinárodní společnost Vitesco Technologies, která se zaměřuje hlavně na pohonné jednotky a součástky do automobilů.

Pro region je důležitý zaměstnavatel, ale snaží se zapojit také do společenského života, podporuje místní sportovní kluby, školy, kulturní akce a ekologické aktivity v Beskydech. 


LUCIE SYROVÁTKOVÁ