Kumulovaný zisk z předchozích let se tak RPG Byty ztenčil na 9,2 miliardy z předloňských 13,8 miliardy korun. RPG Byty patří pod společnost Domus registrovanou v Nizozemsku. Firmu ovládá skupina BXR, v níž Bakala drží zhruba poloviční nekontrolní podíl. Významný podíl má i Peter Kadas s rodinou.

„K uskutečnění tak výrazné výplaty mohlo dojít díky loňské emisi dluhopisů ze strany RPG Byty. BXR využila zisku své realitní dcery nejspíše na jiné investice," komentoval výroční zprávu Jiří Zendulka z BH Securities. RPG Byty loni vydala dluhopisy za deset miliard korun. Celkový objem splácených úvěrů a půjček se loni společnosti zvýšil na 4,7 miliardy ze 177 milionů v předchozím období.

Čistý zisk společnosti RPG Byty se loni podle výroční zprávy snížil na zhruba 85 milionů korun z více než miliardy v roce 2012. Loňský provozní zisk společnosti sice meziročně stoupl o sedm procent na 1,5 miliardy korun, firmě ale výrazně vzrostly finanční náklady. A to na 1,4 miliardy z předloňských 66 milionů, píše E15.

„Společnost RPG Byty pokračovala také v roce 2013 v rozsáhlé regeneraci svého bytového fondu. V tomto roce vynaložila na opravy a celkovou regeneraci domů a bytů zhruba 1,3 miliardy korun," uvedla ve výroční zprávě firma, která podle deníku musela často odvracet kritiku, že své domy nechává chátrat.

Počátkem dubna Bakala oznámil, že jeho partneři z BXR se rozhodli firmu RPG Byty prodat. Dodal, že sám se na prodeji aktivně nepodílí a ze skupiny BXR odchází. Společnost Domus koncem dubna zahájila úpis svých akcií pro amsterodamskou burzu, počátkem května ale plán vstupu na burzu zrušila.