„S lepší počasím roste zájem vyrazit na kole do přírody. Od května je možné vyrazit na výlet do srdce Beskyd cyklobusem. Věříme, že i letos bude provoz populárních cyklobusů úspěšný a využijí je i noví návštěvníci kraje, kteří tak okusí krásné prostředí a přírodu našeho regionu s množstvím značených cyklotras a cyklostezek. Cyklobusy budou po celou dobu provozu jezdit v pátek, o víkendech a svátcích a v době prázdnin navíc i v pracovních dnech, tedy denně, včetně víkendů a svátků,“ sdělil tiskový mluvčí Z-Group bus Miroslav Slaný.

Cyklobus Beskydy pojede na trase Nový Jičín - Pustevny – Bílá. Stavět bude v Příboru, v Kopřivnici, ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Rožnově. Cyklisté se tak dostanou do oblíbených lokalit na Bečvách a Pustevnách, případně i dál na Bumbálku a Bílou.

Nahoru a dolů na Velký Javorník pro pomoc malé Gretce, duben 2024
Nahoru a dolů a pak ještě 21krát. Otec a syn zdolali Mount Everest v Beskydech

Od Prvního máje bude do Beskyd jezdit jeden spoj v pátky (na Pustevny) a dva o víkendech a svátcích (na Pustevny a na Bumbálku). Během prázdnin, kdy se předpokládá největší zájem, bude jezdit cyklobus rovněž každý všední den (na Bílou). V uvedené dny bude jezdit také jedna linka zpět (v pátky mimo prázdniny z Pusteven, o víkendech, svátcích a během celých prázdnin z Bílé).

Kapacita je 25 kol. Přeprava kola stojí 40 Kč. Jízdné pro cestujícího se platí hotově nebo kartou u řidiče v autobuse. Všechny cyklobusy mohou využívat i běžní turisté. Elektrokolo lze přepravovat pouze bez baterie. Baterii si cestující může vzít s sebou do vozidla.

Obliba cyklobusů v Moravskoslezském kraji rok od roku roste. I díky cyklobusům se daří do Moravskoslezského kraje lákat stále více turistů ze všech koutů republiky, kteří si mohou užít nádherných cyklistických tras na atraktivní místech a v nedotčené přírodě.