"Do konce roku 2023 by zde mělo najít své uplatnění na 350 zaměstnanců," uvádí v tiskové zprávě mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

V současnosti je nejžádanější profesí operátor logistiky, ke kterému se vztahuje náborový příspěvek 10 000 korun. 

Dny NATO 2015 na ostravském letišti v Mošnově. Letecké záběry z paluby vrtulníku AW 139m zajištěného firmou AgustaWestland.
Letiště v Mošnově se změní, nastoupí armáda, má to pomoci i místním

„Operátor logistiky je velmi důležitá a zodpovědná pozice, protože má na starosti třídění balíkových zásilek a manipulaci s nimi. Úspěšní uchazeči budou mít během příštího roku k dispozici nový třídicí stroj s větším hodinovým výkonem a lepšími technologickými parametry, než kterými disponují současná centra v Olomouci a Ostravě,“ říká Ivo Vysoudil, mluvčí České pošty a dodává: „Vedle toho sháníme také  pracovníky podání, směnaře a vedoucí oddělení pro mezinárodní poštu.“

Zcela jedinečné multimodální centrum je součástí Ostrava Airport Multimodal Parku a nachází se na ploše o velikosti bezmála 30 tisíc metrů čtverečních. Výhodou umístění je možnost napojení na letištní, dálniční i vlakovou síť. Díky tomu bude otevřen první kontejnerový terminál v dějinách pošty.

Ivana Trumpová se svojí maminkou Marií Zelníčkovou v Praze v listopadu 2005
Maminka Ivany Trumpové o jejím mládí, odchodu i životě ve Zlíně

„Naší ambicí je fungovat jako uzel pro mezinárodní zásilky zejména z Asie, které pak budeme dál rozvážet kamiony či vlakem po celé Evropě a obsluhovat odtud nejen Českou republiku, ale i další trhy,“ uzavírá Ivo Vysoudil. Každý nový zaměstnanec se brzy stane významným článkem rostoucího zahraničního obchodu České pošty a bude se podílet na jeho rozvoji.