Lidé by v souvislosti s cestou na Vánoce neměli otálet s pořízením rezervací na vlaky do frekventovaných směrů, a to nejen na Slovensko a severovýchod Česka, ale i na jižní Moravu a západ a jih Čech.

Ilustrační foto.
Taxify v Ostravě přestalo jezdit! Co na to primátor?

České dráhy vypraví na Slovensko posilový noční vlak Bohemia s lůžkovými a lehátkovými vozy, vozy na sezení a s autovozy do Popradu. Vlak pojede z Prahy od 20. do 23. prosince, pak mezi svátky od 27. do 30. prosince a po Novém roce od 2. do 8. ledna. Přesto jsou místa na Slovensko v lůžkových a lehátkových vozech i v autovozech před Vánoci prakticky vyprodaná.

Našlapaná pendolina

Vyprodaná jsou na začátku vánočního víkendu také leckterá pendolina z Prahy do Ostravy a Košic.

„K dispozici jsou zde prakticky poslední volná místa. V této trase proto vypravíme 20. a 21. prosince další zvláštní posilové spoje v kategorii SC Pendolino, které nabídnou skoro 700 dodatečných míst k sezení ve směru z Prahy na Moravu,“ doplnil náměstek generálního ředitele ČD pro obchod Michal Štěpán.

Záběr palubní kamery
Kamera zachytila hazardéra v Ostravě. Ohrozil chodce na přechodu, trestu unikne

Na trase Praha–Ostravsko jsou zatím volná místa v expresech a vlacích InterCity. Podobné to je i na dalších frekventovaných dálkových linkách mezi Prahou a Brnem, Slováckem, Valašskem, jihem a západem Čech. I zde ale volných míst ubývá.

Dráhy budou v závislosti na počtu uskutečněných rezervací přidávat další posilové vagóny k jednotlivým spojům. Celkem tak nabídnou 10 000 dodatečných míst k sezení. „Pokud si budou lidé rezervovat místa na poslední chvíli, nebude už bohužel prostor pro další posílení těchto vlaků,“ varoval Štěpán.

Vizualizace. Budova Moon je součástí plánů na rozšíření ostravského planetária.
Jako talíře z kosmu! Ostravské planetárium čeká rozšíření. Podívejte se!
Nemanja Kuzmanovič.
Třaskavý přestup? Opavský „kápo“ Kuzmanovič se měl dohodnout s Baníkem