V první fázi bude mít pobočky ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Ostravě a v Mohelnici, v budoucnu se předpokládá další rozšíření. Centrum nabídne téměř tři desítky nových pracovních pozic pro vysokoškoláky a středoškoláky s praxí, kteří dokonale ovládají informační technologie.

„Rozhodnutí umístit kompetenční centrum SAP v České republice je pro nás potvrzením, že Česká republika je klíčovou lokalitou koncernu, která nabízí kvalifikované odborníky, bohaté technologické know-how a centrální polohu. Jsou to právě odborné služby s vysokou přidanou hodnotou, které nejen zvyšují naší konkurenceschopnost v rámci koncernu Siemens, ale přispívají zároveň k udržení technických odborníků v zemi," uvedl Eduard Palíšek, ředitel společnosti Siemens Česká republika. „Pro schopné uchazeče, nejen z moravského regionu, je to jistě zajímavá příležitost, jak se stát součástí významné mezinárodní firmy, která nabízí široké možnosti dalšího odborného kariérního rozvoje," pokračoval Eduard Palíšek.

Ředitel společnosti zároveň upřesnil, že otevření pětadvaceti pracovních pozic je zatím první náborovou vlnou v tomto projektu.

O tom, že v České republice vyroste kompetenční centrum, rozhodli kompetentní činitelé koncernu na konci loňského roku a již v průběhu ledna se informace objevila na portálech pracovních příležitostí. „U zájemců o nabízené pracovní pozice se předpokládá znalost programovacích technik a práce s relačními databázemi. Úspěšným uchazečům nabízí společnost Siemens možnost podílet se na vývoji a správě centrálních SAP systémů, specializaci ve vybraném modulu, každodenní využití cizích jazyků. Některé z nabízených pozic jsou vhodné i pro absolventy," stojí mimo jiné ve zprávě společnosti Siemens. (koč, ipa)