Mezi hlavní nájemce patří společnosti H&M, Marks & Spencer, C&A či New Yorker, které mají dvoupatrové obchody. Větší prostory zabraly i Lindex, Datart, Euronics nebo Knihy Dobrovský. Přes dvě patra je i Puntanela – obchod s hračkami, jehož součástí je velký dětský koutek a mateřské centrum.

V suterénu objektu se nachází supermarket Albert, naproti kterému je řada služeb jako kadeřník nebo čistírna. V přízemí pak začíná mix zajímavých obchůdků, o další patro výš jsou i prestižnější značky jako Gant, Guess nebo Calvin Klein.

Ve druhém patře je kromě zmíněné Puntanely a knih také Intersport a další obchody se sportovními značkami. Kromě toho se zde nachází i vstup do osmisálového multikina Palace Cinema. Součástí objektu je i moderní fitness centrum.

Obchody doplňuje rozmanitý mix občerstvovacích prostor. Je zde zastoupena celá velká trojka fast foodů – tedy McDonald's, KFC a v Ostravě poprvé také Burger King. Kromě toho se tady ve městě poprvé objevily i další řetězce Starbucks a Subway. Nechybí ale ani velká dvoupatrová restaurace s venkovní terasou, která spadá pod koncept Coloseum.

Mezi zajímavosti centra Forum Nová Karolina patří třeba takzvaný dóm – nejvyšší z kostek uprostřed objektu, na jejíž čtyři vnitřní stěny se budou promítat různé projekce. Nebo naopak kaňon, což je průhled z třetího podlaží až do druhého podzemního patra.

Přehlednou orientaci v několikapodlažní budově přinášejí různobarevné eskalátory umístěné do každého z rohů objektu. Pro muže, které nakupování s partnerkami příliš nebaví, vznikl speciální pánský koutek s pohodlným sezením a obrazovkami.

Výstavba objektu Forum Nová Karolina stála zhruba čtyři miliardy korun.

Citace:

„Projekt Nová Karolina je nutno vnímat v celém kontextu. Není to jen nákupní centrum, je to krok k rozvoji Ostravy, nového území, které začne žít svým městským životem. Lze se těšit na postupné budování obytných zón, moderních kanceláří, rozvoj kultury i sportu v části Trojhalí, prohlídku zrekonstruovaných industriálních skvostů v oblasti Dolních Vítkovic. Jednou se celé toto území spojí a Ostrava bude mít nádherné a příjemné velké městské centrum.“

Luboš Kočí, ředitel společnosti Multi Development ČR